V lyžařském areálu na šumavském Špičáku zahájili zimní sezonu

Špičák - Přes 50 centimetrů upraveného sněhu pokrývá sjezdovky areálu na šumavském Špičáku, kde ve čtvrtek odstartovala zimní sezona. Na ostatních tratích v okolí leží v průměru 30 centimetrů přírodního sněhu, stále se zasněžuje a padá i čerstvý sníh, řekl pro Mediafax provozovatel střediska Vladimír Kasík.

Přidejte svůj názor

areál na šumavském Špičáku

"Čtyřsedadlová lanovka zahájila provoz ve čtvrtek ráno, vleky pod hotelem Sirotek jezdí od úterý. Dnes dorazilo zhruba 300 lyžařů a o víkendu navíc zprovozníme další dva stěžejní poma vleky - U Zalomeného a na Lubáku,“ řekl ve čtvrtek Kasík. Ještě v pátek se bude lyžovat za ceny vedlejší sezony, od víkendu pak začíná platit ceník hlavní sezony.

Sněžná děla spustili provozovatelé sportovního areálu na Špičáku letos poprvé naplno již 3. prosince, kdy teploty na čas klesly pod bod mrazu a tehdy se podařilo do 5. prosince zasněžit technickým sněhem 40 procent sjezdovky číslo 3. V dalších dnech probíhalo zasněžování pomocí sněžných děl a začal padat i přírodní sníh. Jen během čtvrtka napadlo na Špičáku 7 centimetrů nového sněhu a přitom jela naplno všechna sněžná děla. Sněžit má podle předpovědi rovněž i v pátek a v sobotu. Teploty se budou pohybovat v pátek na hodnotě minus 11 a v sobotu na minus 12 stupních Celsia.

„V sobotu 19. prosince zahájí premiérový provoz náš kyvadlový Pendl BUS, který bude nepřetržitě, kyvadlově jezdit od 8.30 do 16.30 mezi parkovištěm Kaskády a parkovištěm na Špičáckém sedle se zastávkou u hotelu Stella. Od Stelly se dá sjet zhruba 200metrový úsek na lyžích přímo do skiareálu k pokladnám," uvedl k letošní novince Kasík. Pendl BUS bude vždy v provozu celou sezonu o víkendech a o letošních vánočních svátcích od 26. prosince do 2. ledna 2010.

V sousedním ski areálu v Železné Rudě Nad Nádražím leží nyní 40 až 50 centimetrů sněhu, zasněžená je celá hlavní sjezdovka. „Areál otevřeme pro návštěvníky v pátek 18. prosince v 18 hodin, večerní lyžování u nás je podle mnohých to nejlepší v regionu. Vlek budou fungovat až do 21. hodiny,“ uvádí Ladislav Zísler ze společnosti ARC-H Hradec Králové, která areál provozuje. V průběhu víkendu bude zasněžováno i okolí malého dětského vleku a začátkem příštího týdne by měl být spuštěn i tento. „Plný provoz v areálu plánujeme spustit 25. prosince, ale v případě velkého zájmu lyžařů jsme schopni zprovoznit vše i dříve,“ dodává Zísler.

Sjezdovky ve ski areálu Nad Nádražím o celkové délce 1,4 kilometru mají charakter středně těžkých tratí. Mají vlastní systém technického zasněžování a jsou dvakrát denně upravovány. V areálu najdou zalíbení díky příznivým profilům tratí a příslušnému zázemí zejména rodiče s dětmi děti a začátečníci všech věkových skupin včetně seniorů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lyžaři obsadili horská střediska, sněhové podmínky jsou ideální

13.01.2019 17:47 Dostatek sněhu vylákal o víkendu na české a moravské hory desetitisíce lyžařů. Hlavně v sobotu…

Vesmírná raketa? Hrad Roupov skrývá unikátní tajemství

12.01.2019 21:22 Aktualizováno Málo známé zříceniny hradu Roupov všeobecně nepřitahují velkou pozornost, ovšem kdo do těchto míst…

Tisíce lyžařů vyrazily na hory, v Bedřichově auta ucpala silnice

06.01.2019 19:33 Čerstvý sníh z posledních dní o víkendu přilákal do hor v Česku mnoho lyžařů. Třeba v Bedřichově v…

Hory před koncem roku zaplnili lyžaři, někde jsou fronty u vleků

30.12.2018 17:38 Horská střediska v Česku zaplnily tisíce lyžařů, kteří zde chtějí strávit konec roku. Na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama