Historické památky Ústeckého regionu přicházejí o návštěvníky

Ústí nad Labem - Menší zájem o památky zaznamenali kasteláni na hradech a zámcích v Ústeckém kraji. Mluvčí ústeckého památkového ústavu Věra Brožová v pátek Mediafaxu řekla, že letos přišlo skoro o osmnáct tisíc návštěvníků méně než minulou sezonu.

Přidejte svůj názor

Ústecký kraj je známý třeba i svým lázeňstvím

Ve správě ústeckých památkářů jsou zámky Benešov nad Plouční, Duchcov, Jezeří, Krásný Dvůr, Libochovice, Ploskovice, Stekník a Velké Březno, státní hrad Hazmburk, kostel v Mostě a soubor lidové architektury v Zubrnicích. Od dubna do konce října je navštívilo 161 186 lidí.

„Pokles zájmu o památky je ale celorepublikový, na Ústecku jsme zaznamenali zvýšený zájem jen na zámku v Benešově nad Ploučnicí a v Ploskovicích, byť v řádu stovek návštěvníků," poznamenala Brožová.

Všechny památky nabízely v průběhu sezóny řadu zajímavých doprovodných akcí. „K těm nejúspěšnějším určitě patřila Hradozámecká noc, která se uskutečnila ve večerních a nočních hodinách 1. září a přilákala 3080 návštěvníků, či projekt Oživlé památky přinášející každý měsíc jiné téma, třeba Po stopách tajemství - Tajemství hradních kaplí, V zahradách, Letní milostná ladění či Dědictví antiky. K tradičním a velmi oblíbeným akcím patří samozřejmě noční a kostýmní prohlídky, výstavy, divadelní představení, jarmarky či prohlídky míst běžně nepřístupných veřejnosti v rámci dnů Evropského kulturního dědictví," řekla Brožová. Upřesnila, že na památkách se letos uskutečnilo celkem 150 doprovodných akcí.

I když sezona oficiálně skončila, některé památky své brány nezavírají. Některé nabízejí v prosinci celou řadu akcí, jež jsou spjaty s vánočními svátky.

Témata: Ústecký kraj | lázně
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lyžaři obsadili horská střediska, sněhové podmínky jsou ideální

13.01.2019 17:47 Dostatek sněhu vylákal o víkendu na české a moravské hory desetitisíce lyžařů. Hlavně v sobotu…

Vesmírná raketa? Hrad Roupov skrývá unikátní tajemství

12.01.2019 21:22 Aktualizováno Málo známé zříceniny hradu Roupov všeobecně nepřitahují velkou pozornost, ovšem kdo do těchto míst…

Tisíce lyžařů vyrazily na hory, v Bedřichově auta ucpala silnice

06.01.2019 19:33 Čerstvý sníh z posledních dní o víkendu přilákal do hor v Česku mnoho lyžařů. Třeba v Bedřichově v…

Hory před koncem roku zaplnili lyžaři, někde jsou fronty u vleků

30.12.2018 17:38 Horská střediska v Česku zaplnily tisíce lyžařů, kteří zde chtějí strávit konec roku. Na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama