Historické památky Ústeckého regionu přicházejí o návštěvníky

Ústí nad Labem - Menší zájem o památky zaznamenali kasteláni na hradech a zámcích v Ústeckém kraji. Mluvčí ústeckého památkového ústavu Věra Brožová v pátek Mediafaxu řekla, že letos přišlo skoro o osmnáct tisíc návštěvníků méně než minulou sezonu.

Přidejte svůj názor

Ústecký kraj je známý třeba i svým lázeňstvím

Ve správě ústeckých památkářů jsou zámky Benešov nad Plouční, Duchcov, Jezeří, Krásný Dvůr, Libochovice, Ploskovice, Stekník a Velké Březno, státní hrad Hazmburk, kostel v Mostě a soubor lidové architektury v Zubrnicích. Od dubna do konce října je navštívilo 161 186 lidí.

„Pokles zájmu o památky je ale celorepublikový, na Ústecku jsme zaznamenali zvýšený zájem jen na zámku v Benešově nad Ploučnicí a v Ploskovicích, byť v řádu stovek návštěvníků," poznamenala Brožová.

Všechny památky nabízely v průběhu sezóny řadu zajímavých doprovodných akcí. „K těm nejúspěšnějším určitě patřila Hradozámecká noc, která se uskutečnila ve večerních a nočních hodinách 1. září a přilákala 3080 návštěvníků, či projekt Oživlé památky přinášející každý měsíc jiné téma, třeba Po stopách tajemství - Tajemství hradních kaplí, V zahradách, Letní milostná ladění či Dědictví antiky. K tradičním a velmi oblíbeným akcím patří samozřejmě noční a kostýmní prohlídky, výstavy, divadelní představení, jarmarky či prohlídky míst běžně nepřístupných veřejnosti v rámci dnů Evropského kulturního dědictví," řekla Brožová. Upřesnila, že na památkách se letos uskutečnilo celkem 150 doprovodných akcí.

I když sezona oficiálně skončila, některé památky své brány nezavírají. Některé nabízejí v prosinci celou řadu akcí, jež jsou spjaty s vánočními svátky.

Témata: Ústecký kraj | lázně
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama