Bílí tygři liberecké ZOO jsou magnetem na turisty

Liberec - Zoologická zahrada Liberec v úterý přivítala návštěvníka s pořadovým číslem 350 000. Mluvčí zahrady Ivan Langr Mediafaxu řekl, že počet příchozích naposledy tuto návštěvnickou hranici překonal v roce 2009.

Přidejte svůj názor

Kočkovité šelmy jsou ozdobou každé ZOO

Podle odhadů by tak celková letošní návštěvnost mohla překonat hranici 360 000 příchozích.

„Jen pro srovnání: v roce 2010 do zoo dorazilo necelých 310 000, o rok později pak 340 000 osob. Pro zoo přitom představují příjmy ze vstupného zásadní položku v jejím rozpočtu, standardně tvoří zhruba třetinu všech výnosů. Například v roce 2011 to bylo 24,5 miliónu korun, tedy 32 procent příjmů. A naopak, návštěvnický propad znamená i snížení příjmů, což se negativně projevuje především na opravách a údržbě v areálu zoo," řekl mluvčí Langr.

Podle něj lze zvýšený zájem o zahradu přičíst mláďatům bílého tygra. Trojčata Gaia, Sambur a Liam patří mezi letošní návštěvnicky nejžádanější přírůstky.

„V současné době dospěla do zřejmě nejatraktivnějšího věku, kdy si navzájem hrají, kočkují se a perou, a trénují tak obranu svého teritoria i základy loveckých schopností. Velký prostor mláďata dostávají především ve venkovní expozici, kde jim ošetřovatelé chystají i řadu prvků k ukrácení dlouhé chvíle," dodal mluvčí.

Témata: Zoo Liberec
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

České středohoří aneb toulky krajinou dávných hradů

21.10.2018 22:02 Aktualizováno Poslední slunečné dny lákají mnoho turistů k toulkám hřejivě zbarvenou krajinou. Komu nestačí…

Tajuplný hrad Zvíkov ukrývá tajemství, které v Česku nemá obdoby

20.10.2018 20:18 Aktualizováno Zcela právem je hrad Zvíkov označován za jeden ze skvostů gotické hradní architektury u nás. Byť se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama