Půjčování kol na nádražích se osvědčilo

Karlovy Vary - Úspěšnou, v pořadí již druhou sezónu, mají za sebou drážní půjčovny kol v Karlovarském kraji. Největší zájem o půjčení bicyklů byl v lázeňských městech, informovala mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Přidejte svůj názor

Síť půjčoven kol se letos rozrostla o zařízení ve Františkových Lázních

„Nejvíce kol, celkem 215, se půjčilo v Karlových Varech dolním nádraží, druhé místo patří Mariánským Lázním se 150 zapůjčenými bicykly, na třetím místě je Cheb s 94 výpůjčkami," uvedla Pistoriusová.

„Spolupracujeme s hotely a lázeňskými domy, zvýšený zájem, především z řad lázeňských hostů, je výsledkem dobře zacílené propagace," řekl Vladimír Omelka, ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Karlových Varech.

Síť půjčoven se letos rozrostla o zařízení ve Františkových Lázních, Nejdku a v Lokti. Nově se také v nabídce půjčoven objevila, jako v jediném kraji v České republice, elektrokola.

V kraji je v drážních cyklopůjčovnách zájemcům k dispozici 40 dámských, pánských i dětských trekingových nebo horských kol a čtyři elektrokola. Držitelé In-karty mají na výpůjčku slevu, na některých tratích je možné vypůjčené kolo přepravovat zdarma. Cestující mají také možnost vrátit bicykl jinde, než kde si ho vypůjčili.

„Projekt půjčoven kol vznikl v souvislosti s vybudováním páteřní cyklostezky z Karlových Varů do Chebu údolím řeky Ohře, která navazuje na další cyklistické trasy v Krušných horách, Slavkovském a Českém lese i v sousedním Bavorsku, Sasku a Durynsku," dodala Pistoriusová.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

České středohoří aneb toulky krajinou dávných hradů

21.10.2018 22:02 Aktualizováno Poslední slunečné dny lákají mnoho turistů k toulkám hřejivě zbarvenou krajinou. Komu nestačí…

Tajuplný hrad Zvíkov ukrývá tajemství, které v Česku nemá obdoby

20.10.2018 20:18 Aktualizováno Zcela právem je hrad Zvíkov označován za jeden ze skvostů gotické hradní architektury u nás. Byť se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama