V zimní sezóně na zámek? Zkuste třeba Sychrov

Sychrov - Státní zámek Sychrov je na rozdíl od jiných hradů a zámků v Libereckém kraji přístupný i v zimním období. Mluvčí libereckého památkového ústavu Lucie Spálenská Mediafaxu řekla, že pro děti i celé rodiny je připravena pohádková výstava a také pohádkové prohlídky zámku

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Aktuálně o víkendu je na programu pohádková prohlídka O Arvenské . Pohádkové prohlídky se budou konat v 10.00, 11.00, 12.00, 13.30, 14.30 a 15.30. Správa zámku doporučuje rezervaci na telefonním čísle: 482 416 011 mezi 10 až 14 hodinou.

Pro dětské návštěvníky je zpřístupněna pohádková výstava Pohádkové srdce Evropy od známé spisovatelky, ilustrátorky a grafičky Vítězslavy Klimtové - výstava pohádkových bytostí je umístěna v zámeckém sklepení a její otevírací doba koresponduje s otevírací dobou zámku, to znamená, že je přístupná denně od 10 do 14 hodin.

Zámek Sychrov je proslulý také svým anglickým parkem s oranžerií, která byla po rozsáhlé rekonstrukci veřejnosti zpřístupněna v roce 2011 a v současné době slouží jako kulturní stánek a kavárna.

V sobotu 17. listopadu se tam uskuteční další díl z cyklu Čajů o páté, a to v hudebním duchu. Od 17 hodin zaznějí Slavné operetní árie v podání Ivany Veberové, sólistky opery J. K. Tyla v Plzni, Lubomíra Havláka, sólisty Státní opery a Národního divadla Praha a klavírní doprovod bude mít Irena Havláková.

Témata: Liberec | cestování
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama