Na jihu Čech můžete obdivovat nové sochy a kašny

České Budějovice - Zvelebování prostor českobudějovického Háječku zahrnuje také stavební a technologické úpravy původní kašny, které právě finišují. Ta bude stát více než dva miliony korun, řekl v úterý agentuře Mediafax primátor města Juraj Thoma (HOPB).

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Její konstrukce bude obnovena do vzhledu původní novoromantické kašny. Zachováno bude i materiálové řešení, což je beton se škrábaným povrchem. Bazén kašny bude mělký s vyspárováním k místu výpusti a bezpečnostního přelivu," přiblížil investici za více než dva miliony korun, kterou částkou tři sta tisíc korun podpořila společnost Robert Bosch, primátor Juraj Thoma.

Součástí fontány je sochařská výzdoba sestávající ze dvou protilehlých chrličů vody v podobě chlapců sedících na rybách a centrální plastice chlapce jedoucího na kozlu. Jde o romantizující figurální sochy přibližně životní velikosti zhotovené technologií armovaného betonu dusaného do forem. Plastiky restauroval akademický sochař Ivan Tlášek, který je bude usazovat v úterý na místo.

"Původní kašna byla několik let zakletá za zrezivělým vlnitým plechem, takže si myslím, že její znovuprobuzení občany Budějovic potěší," dodal primátor. Kompletní rekonstrukce parku Háječek bude dokončena v příštím roce.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama