Na jihu Čech můžete obdivovat nové sochy a kašny

České Budějovice - Zvelebování prostor českobudějovického Háječku zahrnuje také stavební a technologické úpravy původní kašny, které právě finišují. Ta bude stát více než dva miliony korun, řekl v úterý agentuře Mediafax primátor města Juraj Thoma (HOPB).

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Její konstrukce bude obnovena do vzhledu původní novoromantické kašny. Zachováno bude i materiálové řešení, což je beton se škrábaným povrchem. Bazén kašny bude mělký s vyspárováním k místu výpusti a bezpečnostního přelivu," přiblížil investici za více než dva miliony korun, kterou částkou tři sta tisíc korun podpořila společnost Robert Bosch, primátor Juraj Thoma.

Součástí fontány je sochařská výzdoba sestávající ze dvou protilehlých chrličů vody v podobě chlapců sedících na rybách a centrální plastice chlapce jedoucího na kozlu. Jde o romantizující figurální sochy přibližně životní velikosti zhotovené technologií armovaného betonu dusaného do forem. Plastiky restauroval akademický sochař Ivan Tlášek, který je bude usazovat v úterý na místo.

"Původní kašna byla několik let zakletá za zrezivělým vlnitým plechem, takže si myslím, že její znovuprobuzení občany Budějovic potěší," dodal primátor. Kompletní rekonstrukce parku Háječek bude dokončena v příštím roce.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krkonoše pokryl led, záchranáři vyzývají k opatrnosti

22.02.2019 19:58 Turistické cesty a běžkařské trasy ve vyšších partiích Krkonoš jsou zledovatělé. Lidé by při túrách…

Teplo přilákalo do českých hor tisíce lidí

17.02.2019 20:52 Teplé a slunečné počasí přilákalo o víkendu na české hory tisíce lyžařů. Teploty přes den stoupaly…

Zámek Konopiště: Gotická pevnost skrývá mnohá tajemství

10.02.2019 18:36 Aktualizováno Zámek Konopiště se nachází ve Středních Čechách na Benešovsku. Leží uprostřed rozsáhlého anglického…

Zámek, který nebyl zámkem. Lednicko-valtický areál ukrývá středověké…

10.02.2019 13:38 Lednicko-valtický areál patří k našim vůbec nejnavštěvovanějším destinacím. Svůj zasloužený zájem a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama