Chcete si skvěle zalyžovat v tuzemsku? Přijeďte do Jeseníků

Karlov pod Pradědem - Lyžařský areál Ski Karlov v Karlově pod Pradědem v Jeseníkách letos prošel radiální obměnou. Středisko lyžařům nabídne nově tři sedačkové lanovky a čtyři další sjezdovky, informoval mluvčí Ski Karlov Boris Keka.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Vznikly zde dvě nové sjezdovky střední a nižší obtížnosti, které bude obsluhovat nová čtyřsedačková lanovka. Sedačkové lanovky se nově dočká i sjezdovka Klobouk, která nabízí sportovní lyžování střední a vysoké obtížnosti. Sedačková lanovka u dalších dvou nových sjezdovek střední a nižší obtížnosti vyrostla 'na zelené louce' v lokalitě Čertův kopec u Malé Morávky," přiblížil změny Keka.

V areálu Ski Karlov tak lyžaři budou moci využít celkem tři sedačkové lanovky a tři klasické vleky s celkovou hodinovou přepravní kapacitou 10 tisíc lidí. K dispozici bude přes osm kilometrů sjezdovek na zhruba 27,5 hektaru lyžařské plochy, která je z 96 procent zasněžována.

"Plynulejší pohyb lyžařů u vleků a lanovek zajistí nový bezdotykový odbavovací systém. Zakoupené skipasy přitom bude možné uplatnit i v dalších dvou lyžařských areálech v údolí Malé Morávky a Karlova pod Pradědem, které jsou - stejně jako Ski Karlov - členem sdružení Ski centrum Malá Morávka-Karlov.

Intenzivně se přitom jedná o tom, aby jednotné skipasy začaly platit v dalších místních lyžařských areálech," uvedl mluvčí a doplnil, že mezi areálem Klobouk a novou sjezdovkou Čerťák bude pendlovat bezplatný skibus a zajistí tak dopravu lyžařů v Malé Morávce i Karlově.

"Už možná v polovině prosince by mohly být ideální sněhové podmínky, které umožní zahájit novou lyžařskou sezónu," dodal.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama