Chcete si skvěle zalyžovat v tuzemsku? Přijeďte do Jeseníků

Karlov pod Pradědem - Lyžařský areál Ski Karlov v Karlově pod Pradědem v Jeseníkách letos prošel radiální obměnou. Středisko lyžařům nabídne nově tři sedačkové lanovky a čtyři další sjezdovky, informoval mluvčí Ski Karlov Boris Keka.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Vznikly zde dvě nové sjezdovky střední a nižší obtížnosti, které bude obsluhovat nová čtyřsedačková lanovka. Sedačkové lanovky se nově dočká i sjezdovka Klobouk, která nabízí sportovní lyžování střední a vysoké obtížnosti. Sedačková lanovka u dalších dvou nových sjezdovek střední a nižší obtížnosti vyrostla 'na zelené louce' v lokalitě Čertův kopec u Malé Morávky," přiblížil změny Keka.

V areálu Ski Karlov tak lyžaři budou moci využít celkem tři sedačkové lanovky a tři klasické vleky s celkovou hodinovou přepravní kapacitou 10 tisíc lidí. K dispozici bude přes osm kilometrů sjezdovek na zhruba 27,5 hektaru lyžařské plochy, která je z 96 procent zasněžována.

"Plynulejší pohyb lyžařů u vleků a lanovek zajistí nový bezdotykový odbavovací systém. Zakoupené skipasy přitom bude možné uplatnit i v dalších dvou lyžařských areálech v údolí Malé Morávky a Karlova pod Pradědem, které jsou - stejně jako Ski Karlov - členem sdružení Ski centrum Malá Morávka-Karlov.

Intenzivně se přitom jedná o tom, aby jednotné skipasy začaly platit v dalších místních lyžařských areálech," uvedl mluvčí a doplnil, že mezi areálem Klobouk a novou sjezdovkou Čerťák bude pendlovat bezplatný skibus a zajistí tak dopravu lyžařů v Malé Morávce i Karlově.

"Už možná v polovině prosince by mohly být ideální sněhové podmínky, které umožní zahájit novou lyžařskou sezónu," dodal.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teplo přilákalo do českých hor tisíce lidí

17.02.2019 20:52 Teplé a slunečné počasí přilákalo o víkendu na české hory tisíce lyžařů. Teploty přes den stoupaly…

Zámek Konopiště: Gotická pevnost skrývá mnohá tajemství

10.02.2019 18:36 Aktualizováno Zámek Konopiště se nachází ve Středních Čechách na Benešovsku. Leží uprostřed rozsáhlého anglického…

Zámek, který nebyl zámkem. Lednicko-valtický areál ukrývá středověké…

10.02.2019 13:38 Lednicko-valtický areál patří k našim vůbec nejnavštěvovanějším destinacím. Svůj zasloužený zájem a…

Desetitisíce Čechů využily sněhu. Zaplnily lyžařské areály

03.02.2019 20:15 Dětem z několika okresů republiky začaly jarní prázdniny a zimním areálům hlavní sezona, tento…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama