Chcete si skvěle zalyžovat v tuzemsku? Přijeďte do Jeseníků

Karlov pod Pradědem - Lyžařský areál Ski Karlov v Karlově pod Pradědem v Jeseníkách letos prošel radiální obměnou. Středisko lyžařům nabídne nově tři sedačkové lanovky a čtyři další sjezdovky, informoval mluvčí Ski Karlov Boris Keka.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Vznikly zde dvě nové sjezdovky střední a nižší obtížnosti, které bude obsluhovat nová čtyřsedačková lanovka. Sedačkové lanovky se nově dočká i sjezdovka Klobouk, která nabízí sportovní lyžování střední a vysoké obtížnosti. Sedačková lanovka u dalších dvou nových sjezdovek střední a nižší obtížnosti vyrostla 'na zelené louce' v lokalitě Čertův kopec u Malé Morávky," přiblížil změny Keka.

V areálu Ski Karlov tak lyžaři budou moci využít celkem tři sedačkové lanovky a tři klasické vleky s celkovou hodinovou přepravní kapacitou 10 tisíc lidí. K dispozici bude přes osm kilometrů sjezdovek na zhruba 27,5 hektaru lyžařské plochy, která je z 96 procent zasněžována.

"Plynulejší pohyb lyžařů u vleků a lanovek zajistí nový bezdotykový odbavovací systém. Zakoupené skipasy přitom bude možné uplatnit i v dalších dvou lyžařských areálech v údolí Malé Morávky a Karlova pod Pradědem, které jsou - stejně jako Ski Karlov - členem sdružení Ski centrum Malá Morávka-Karlov.

Intenzivně se přitom jedná o tom, aby jednotné skipasy začaly platit v dalších místních lyžařských areálech," uvedl mluvčí a doplnil, že mezi areálem Klobouk a novou sjezdovkou Čerťák bude pendlovat bezplatný skibus a zajistí tak dopravu lyžařů v Malé Morávce i Karlově.

"Už možná v polovině prosince by mohly být ideální sněhové podmínky, které umožní zahájit novou lyžařskou sezónu," dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrad Kost vydal tajemství. Je mnohem starší, než se uvádělo?

06.12.2019 10:03 Hrad Kost na Jičínsku je pravděpodobně téměř o 100 let starší, než se uvádí. Archeologové při…

Temné tajemství české historie: Byla kamenná hradní věž domovem sirotků?

30.11.2019 21:06 Aktualizováno Malebná zřícenina Sirotčího hrádku patří k neodmyslitelným dominantám Pálavských vrchů. Bělošedé…

Zámek Humprecht: Proč jeho věž zdobí namísto kříže půlměsíc?

29.11.2019 09:59 Raně barokní zámeček Humprecht je pojmenovaný po svém zakladateli, hraběti Janu Humprechtu…

Záhadné valy a hradby u Moravské Třebové. Co zde kdysi stálo?

27.11.2019 21:20 Východně od Moravské Třebové po proudu říčky Třebůvky se nad levým břehem vypíná Radkovské hradisko…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama