Pražská "Masaryčka" slaví. Projeďte se historickým vlakem

Praha - Projížďka historickým motorovým vlakem do Radotína, náhled do historie Pražské integrované dopravy (PID) či křest publikace jsou dárky, které čekají cestující v pátek na Masarykově nádraží v rámci oslav 20 let železnice v metropoli. Mediafax informoval v pondělí Filip Drápal z organizace ROPID.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"V pátek se na pražském Masarykově nádraží bude konat tradiční den Pražské integrované dopravy. Do Radotína bude jezdit historický motorový vlak, pokřtíme novou knihu 20 let železnice v PID a také budeme rozdávat nové jízdní řády vlaků," uvedl mluvčí.

Cestující mohou poznat pražské železniční tratě dosud nepoužívanými osobními vlaky a vyzkoušet si jízdu zdarma historickým motorovým vlakem po trase Masarykovo nádraží, Libeň, Malešice, Krč a Radotín. "V Radotíně jsou přípoje na linku S7. Ve vlaku bude možné se občerstvit v bufetovém voze Bixovna", dodal Drápal.

Kromě projížďky se návštěvníkům nádraží představí v rámci výstavy minulost, současnost i budoucnost PID. Dozví se zajímavosti dvacetiletého vývoje PID a uvidí, co nového se chystá. Výstava se bude konat v hale nádraží od 10 do 18 hodin.

Témata: Praha | vlaky parní
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama