Lyžování v Česku začíná

Ústí nad Labem - První lyžařská střediska v Ústeckém kraji a zřejmě i v celém Česku dnes zahájila sezonu. Poměrně plnohodnotné lyžování nabídla prvním nadšencům hlavně Jedlová v Lužických horách, kde dnes jezdil vlek vedoucí na stejnojmenný vrchol.

Přidejte svůj názor

Lyžařský areál Jedlová je největší v Lužických horách. Dva vleky s hodinovou kapacitou 1200 osob zde navazují na upravované sjezdové tratě s celkovou délkou 5 kilometrů.

Ve většině českých lyžařských středisek se od tohoto týdne chystají na začátek sezony - snaží se napadlý sníh co nejlépe upravit a doplnit technickým, aby tak vznikla ideální půlmetrová vrstva.

Pokušení aspoň symbolicky zahájit sezonu neodolali ani v Zadní Telnici v Krušných horách. Jezdí alespoň dětský vlek, ale všechny delší sjezdovky jsou zatím mimo provoz - sníh sice napadl, ale vzápětí ho většinu odfoukal silný vítr.

Zadní Telnice je nejvýchodněji položené lyžařské středisko v Krušných horách, které se může pochlubit bohatou tradicí sjezdového lyžování. Šest místních vleků má délku od 150 do 900 metrů. Areál nabízí několik propojených sjezdovek všech druhů obtížnosti.

Na jihu Čech se asi začne lyžovat příští víkend. Díky mrazům byla u velkých sjezdovek spuštěna zasněžovací technika v pátek odpoledne. Skoro 40 sněžných děl vyrábí technický sníh ve skiareálu Lipno.

Oficiální zahájení sezony s kulturním programem na Lipně je připraveno na 15. prosinec. Sněžná děla se v lipenském areálu zastavila jen v sobotu kolem poledne. Dnes jedou naplno.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

České středohoří aneb toulky krajinou dávných hradů

21.10.2018 22:02 Aktualizováno Poslední slunečné dny lákají mnoho turistů k toulkám hřejivě zbarvenou krajinou. Komu nestačí…

Tajuplný hrad Zvíkov ukrývá tajemství, které v Česku nemá obdoby

20.10.2018 20:18 Aktualizováno Zcela právem je hrad Zvíkov označován za jeden ze skvostů gotické hradní architektury u nás. Byť se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama