Lyžování v Česku začíná

Ústí nad Labem - První lyžařská střediska v Ústeckém kraji a zřejmě i v celém Česku dnes zahájila sezonu. Poměrně plnohodnotné lyžování nabídla prvním nadšencům hlavně Jedlová v Lužických horách, kde dnes jezdil vlek vedoucí na stejnojmenný vrchol.

Přidejte svůj názor

doporučujeme

Lyžařský areál Jedlová je největší v Lužických horách. Dva vleky s hodinovou kapacitou 1200 osob zde navazují na upravované sjezdové tratě s celkovou délkou 5 kilometrů.

Ve většině českých lyžařských středisek se od tohoto týdne chystají na začátek sezony - snaží se napadlý sníh co nejlépe upravit a doplnit technickým, aby tak vznikla ideální půlmetrová vrstva.

Pokušení aspoň symbolicky zahájit sezonu neodolali ani v Zadní Telnici v Krušných horách. Jezdí alespoň dětský vlek, ale všechny delší sjezdovky jsou zatím mimo provoz - sníh sice napadl, ale vzápětí ho většinu odfoukal silný vítr.

Zadní Telnice je nejvýchodněji položené lyžařské středisko v Krušných horách, které se může pochlubit bohatou tradicí sjezdového lyžování. Šest místních vleků má délku od 150 do 900 metrů. Areál nabízí několik propojených sjezdovek všech druhů obtížnosti.

Na jihu Čech se asi začne lyžovat příští víkend. Díky mrazům byla u velkých sjezdovek spuštěna zasněžovací technika v pátek odpoledne. Skoro 40 sněžných děl vyrábí technický sníh ve skiareálu Lipno.

Oficiální zahájení sezony s kulturním programem na Lipně je připraveno na 15. prosinec. Sněžná děla se v lipenském areálu zastavila jen v sobotu kolem poledne. Dnes jedou naplno.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko bude lákat cizince na agroturistiku? Nový šéf CzechTourism…

20.03.2019 07:31 Zahraniční turisté by měli do Česka jezdit na více dní než nyní, řekl dnes ČTK nový ředitel státní…

Lyžařská sezona vydrží až do Velikonoc, některé areály ale kvůli…

17.03.2019 19:38 S blížícím se jarem lyžařů v horských střediscích ubývá, především ty menší a níže položené…

Kokořín není jen hrad z písničky. Skrývá tajemnou jeskyni i masivní pevnost

10.03.2019 15:30 S přicházejícím jarem opět nastává příznivé počasí pro celodenní toulky a poznávání krásných…

Hory jsou plné sněhu, Čechy odrazuje teplo. Areály asi zavřou předčasně

03.03.2019 18:09 Ačkoliv česká horská střediska mají sněhu dostatek, zájem o lyžování byl o víkendu v nejlepším…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama