Víte, kde v Česku naleznete ráj zimních radovánek?

Vrbno pod Pradědem - Návštěvníci lyžařského areálu pod Vysokou horou ve Vrbně pod Pradědem se v nadcházející zimní sezoně dočkají delší sjezdovky s vlekem, letní bobové dráhy a dalších změn. Pomohla k tomu evropská dotace ve výši 32,4 milionu korun z ROP Moravskoslezsko pro společnost Kareta.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Evropský příspěvek na projekt schválila v úterý Regionální rada Moravskoslezsko s tím, že společnost přitom ze svého doplatí přibližně 46,5 milionu korun, informoval Michal Sobek z Regionální rady.

Sjezdovka a vlek se prodlouží dvojnásobně na téměř 1500 metrů, vznikne nová restaurace a sociální zařízení a parkoviště pro 22 automobilů. Rozšíří se rovněž služby pro návštěvníky v podobě servisu a půjčovny lyží a stojanů na kola. Pro letní měsíce přibude na louce vlevo od sjezdovky bobová dráha. Na dětském hřišti se počítá se čtyřmi trampolínami, další zážitky zajistí střelba z luku a amerických foukaček.

Areál má být po změnách připraven plně do provozu na příští zimní sezonu 2013/2014.

"Na turistický rozvoj na Jesenicku je aktuálně vyhrazených 158 milionů korun. Po dnešku už u většiny peněz, přesněji 155 milionů korun, známe jejich využití," informoval v úterý ředitel Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko David Sventek. Peníze poputují na rozvoj obcí Karlova Studánka, Malá Morávka, Ludvíkov pod Pradědem, Andělská Hora ve Slezsku, Dolní Moravice, části obce Světlá Hora (Suchá Rudná, Stará Voda v Jeseníkách a Rudná pod Pradědem) a Vrbno pod Pradědem, jehož je projekt součástí a kam tyto peníze směřují.

Po 158 milionech korun je připravených také na rozvoj dvou lokalit v Beskydech – okolí Jablunkova a Ostravice.

Regionální rada Moravskoslezsko v letech 2007 až 2013 zodpovídá za uplatnění přibližně 19 miliard korun z evropských fondů v Moravskoslezsku. Doposud podpořila přes 700 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, rozvoje měst a venkova, cestovního ruch nebo regenerace brownfields dotací více než 16 miliard korun.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další skiareály v ČR zahájily sezonu, do hor vyrazily tisíce lidí

16.12.2018 17:20 O víkendu zahájila sezonu další lyžařská střediska v Česku. Do větších skiareálů dorazily až tisíce…

Kam na lyže (nejen v Česku): jistotou zůstávají Krkonoše

14.12.2018 14:55 Blíží se víkend a na mapě lyžařských středisek přibývají zelené tečky, které značí areály v provozu…

Češi vyrazili do hor. Sjezdovky ovládly stovky lyžařů

09.12.2018 18:34 Aktualizováno Stovky lidí si o víkendu nenechaly ujít jednu z prvních možností lyžování v nové sezoně v…

Záhada Kouzelného hradu: Před očima návštěvníků mizel nábytek

02.12.2018 07:25 Záhady, kouzla a mystika lákala lidi už od nepaměti. Nejinak tomu bylo v 18. století, v dobách, kdy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama