Víte, kde v Česku naleznete ráj zimních radovánek?

Vrbno pod Pradědem - Návštěvníci lyžařského areálu pod Vysokou horou ve Vrbně pod Pradědem se v nadcházející zimní sezoně dočkají delší sjezdovky s vlekem, letní bobové dráhy a dalších změn. Pomohla k tomu evropská dotace ve výši 32,4 milionu korun z ROP Moravskoslezsko pro společnost Kareta.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Evropský příspěvek na projekt schválila v úterý Regionální rada Moravskoslezsko s tím, že společnost přitom ze svého doplatí přibližně 46,5 milionu korun, informoval Michal Sobek z Regionální rady.

Sjezdovka a vlek se prodlouží dvojnásobně na téměř 1500 metrů, vznikne nová restaurace a sociální zařízení a parkoviště pro 22 automobilů. Rozšíří se rovněž služby pro návštěvníky v podobě servisu a půjčovny lyží a stojanů na kola. Pro letní měsíce přibude na louce vlevo od sjezdovky bobová dráha. Na dětském hřišti se počítá se čtyřmi trampolínami, další zážitky zajistí střelba z luku a amerických foukaček.

Areál má být po změnách připraven plně do provozu na příští zimní sezonu 2013/2014.

"Na turistický rozvoj na Jesenicku je aktuálně vyhrazených 158 milionů korun. Po dnešku už u většiny peněz, přesněji 155 milionů korun, známe jejich využití," informoval v úterý ředitel Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko David Sventek. Peníze poputují na rozvoj obcí Karlova Studánka, Malá Morávka, Ludvíkov pod Pradědem, Andělská Hora ve Slezsku, Dolní Moravice, části obce Světlá Hora (Suchá Rudná, Stará Voda v Jeseníkách a Rudná pod Pradědem) a Vrbno pod Pradědem, jehož je projekt součástí a kam tyto peníze směřují.

Po 158 milionech korun je připravených také na rozvoj dvou lokalit v Beskydech – okolí Jablunkova a Ostravice.

Regionální rada Moravskoslezsko v letech 2007 až 2013 zodpovídá za uplatnění přibližně 19 miliard korun z evropských fondů v Moravskoslezsku. Doposud podpořila přes 700 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, rozvoje měst a venkova, cestovního ruch nebo regenerace brownfields dotací více než 16 miliard korun.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lanovka na Sněžku opět jezdí v celé délce, atrakcí pro turisty je Mapa…

15.06.2019 15:05 Aktualizováno Silný vítr dopoledne zastavil horní úsek kabinové lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku. Po…

CNN láká turisty do kostnice v Kutné Hoře. Nic pro citlivky, varuje zároveň

11.06.2019 10:34 Americká zpravodajská stanice CNN ve své cestovatelské sekci láká k návštěvě kostnice v Sedlci u…

Lipnice nad Sázavou: Hrad českého krále, který nikdy nedostal korunu

08.06.2019 19:39 Dnes je velkolepý hrad Lipnice nad Sázavou z části zřícenina, která si však i přes mladší zásahy a…

Český Krumlov se chystá na nápor turistů, zpoplatnil vjezd zájezdových…

01.06.2019 12:33 Český Krumlov ode dneška zpoplatnil vjezd zájezdových autobusů do města. Za příjezd a odjezd z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama