Veletržní palác láká návštěvníky. Přijeďte na zajímavé výstavy

Praha - Pražský Veletržní palác navštívilo k úterý celkem 150 tisíc lidí, což je nejvíce od přelomu milénia. Letošní návštěvnost stálých expozic a krátkodobých výstav překonala loňský rok téměř o šedesát tisíc, informovala Eva Kolerusová z Národní galerie v Praze (NG).

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Meziroční nárůst o více než šedesát tisíc návštěvníků ukazuje, že se nám podařilo splnit jeden z hlavních cílů a vrátit Veletržní palác do povědomí veřejnosti," zhodnotil generální ředitel Národní galerie v Praze Vladimír Rösel.

Za dosaženým výsledkem jsou podle něj zejména dva faktory. "V první řadě je to program. Zásadní podíl na tom mají tři velké výstavy. Na jaře to byly především Ostrovy odporu. Dlouhodobě pak přitahuje pozornost návštěvníků Slovanská epopej", řekl ředitel. Od září byla potom magnetem zejména výstava Theodor Pištěk: Ecce homo.

Nemalou roli podle ředitele však sehrálo také to, že se zcela změnilo prostředí Veletržního paláce, které je v současné době k návštěvníkům mnohem přátelštější a otevřenější než bylo ještě před rokem. Součástí paláce je například divadlo nebo kavárna.

Ve Veletržním paláci sídlí Sbírka moderního a současného umění Národní galerie v Praze. Nejvýznamnější projekt NG letošního roku, výstava "František Kupka: Cesta k Amorfě" však nyní probíhá v Salmovském paláci na Hradčanském náměstí v Praze. Proto Národní galerie v Praze zavedla s účinností od 11. prosince letošního roku do 3. března 2013 také společnou vstupenku do Veletržního paláce a na výstavu František Kupka: Cesta k Amorfě, kterou lze zakoupit v Salmovském i Veletržním paláci. Základní kombinované vstupné stojí 240 korun, snížené pak polovinu a rodinné 320 korun.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lyžaři obsadili horská střediska, sněhové podmínky jsou ideální

13.01.2019 17:47 Dostatek sněhu vylákal o víkendu na české a moravské hory desetitisíce lyžařů. Hlavně v sobotu…

Vesmírná raketa? Hrad Roupov skrývá unikátní tajemství

12.01.2019 21:22 Aktualizováno Málo známé zříceniny hradu Roupov všeobecně nepřitahují velkou pozornost, ovšem kdo do těchto míst…

Tisíce lyžařů vyrazily na hory, v Bedřichově auta ucpala silnice

06.01.2019 19:33 Čerstvý sníh z posledních dní o víkendu přilákal do hor v Česku mnoho lyžařů. Třeba v Bedřichově v…

Hory před koncem roku zaplnili lyžaři, někde jsou fronty u vleků

30.12.2018 17:38 Horská střediska v Česku zaplnily tisíce lyžařů, kteří zde chtějí strávit konec roku. Na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama