Veletržní palác láká návštěvníky. Přijeďte na zajímavé výstavy

Praha - Pražský Veletržní palác navštívilo k úterý celkem 150 tisíc lidí, což je nejvíce od přelomu milénia. Letošní návštěvnost stálých expozic a krátkodobých výstav překonala loňský rok téměř o šedesát tisíc, informovala Eva Kolerusová z Národní galerie v Praze (NG).

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Meziroční nárůst o více než šedesát tisíc návštěvníků ukazuje, že se nám podařilo splnit jeden z hlavních cílů a vrátit Veletržní palác do povědomí veřejnosti," zhodnotil generální ředitel Národní galerie v Praze Vladimír Rösel.

Za dosaženým výsledkem jsou podle něj zejména dva faktory. "V první řadě je to program. Zásadní podíl na tom mají tři velké výstavy. Na jaře to byly především Ostrovy odporu. Dlouhodobě pak přitahuje pozornost návštěvníků Slovanská epopej", řekl ředitel. Od září byla potom magnetem zejména výstava Theodor Pištěk: Ecce homo.

Nemalou roli podle ředitele však sehrálo také to, že se zcela změnilo prostředí Veletržního paláce, které je v současné době k návštěvníkům mnohem přátelštější a otevřenější než bylo ještě před rokem. Součástí paláce je například divadlo nebo kavárna.

Ve Veletržním paláci sídlí Sbírka moderního a současného umění Národní galerie v Praze. Nejvýznamnější projekt NG letošního roku, výstava "František Kupka: Cesta k Amorfě" však nyní probíhá v Salmovském paláci na Hradčanském náměstí v Praze. Proto Národní galerie v Praze zavedla s účinností od 11. prosince letošního roku do 3. března 2013 také společnou vstupenku do Veletržního paláce a na výstavu František Kupka: Cesta k Amorfě, kterou lze zakoupit v Salmovském i Veletržním paláci. Základní kombinované vstupné stojí 240 korun, snížené pak polovinu a rodinné 320 korun.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pozor v Krkonoších. Sestup ze Sněžky řetězovou cestou je ode dneška uzavřen

15.07.2019 10:59 V Krkonoších dnes začal platit zákaz sestupu ze Sněžky takzvanou řetězovou cestou, která vede po…

Strach o tisíce Čechů na Chalkidiki: Ostrov zpustošily bouře, zjišťuje se…

11.07.2019 08:42 Na řeckém poloostrově Chalkidiki, který ve středu zasáhly silné bouře s krupobitím, je s cestovními…

Letohrádek královny Anny skrývá vzácný příběh naplněné lásky

30.06.2019 18:55 Trochu ve stínu majestátního Pražského hradu, na druhé straně Jeleního příkopu, nachází se malebný…

Zámek Ploskovice: Sídlo na občasné přespání stálo šlechtu pořádný balík

30.06.2019 16:25 Zámek Ploskovice se nachází ve stejnojmenné obci v okrese Litoměřice v Ústeckém kraji. Jeho vznik…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama