Máte rádi turistiku? Bez moderní technologie se už neobejdete

Brno - Moderní technologie stále více ovlivňují i turistiku a cestování, včetně budování naučných stezek. Budou se o tom moci přesvědčit i návštěvníci veletrhů Regiontour a GO, které začínají ve čtvrtek v Brně, uvedla pondělí Leona Kupčíková z neziskového sdružení Tagermanger.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

To na veletrhu představí původní český projekt Turistické stezky do mobilu, který se s úspěchem rozšiřuje po celé České republice. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet, jak se moderní multimediální technologie dají uplatnit v turistice a cestování v 21. století.

„Systém jsme přenesli na brněnské výstaviště a vytvořili imitaci turistické stezky do mobilu přímo ve výstavních pavilonech, aby si návštěvníci na vlastní kůži otestovali jeho výhody," řekla Kupčíková

Lidé si díky svým mobilům a moderním technologiím zahrají zábavnou hru „Honba za pokladem s taggy." Taggy jsou malé čtvercové černobílé kódy, které většina mobilních telefonů umí oskenovat a zobrazit informaci, kterou ukrývají.

Právě taggy jsou součástí systému turistických stezek do mobilu. Taggy se nachází na zajímavých místech v krajině. Pomocí běžného mobilu a internetu se člověk rychle dostane k multimediálním informacím například o přírodní zajímavosti nebo historické památce.

Témata: turistika | mobily | Brno
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama