Máte rádi turistiku? Bez moderní technologie se už neobejdete

Brno - Moderní technologie stále více ovlivňují i turistiku a cestování, včetně budování naučných stezek. Budou se o tom moci přesvědčit i návštěvníci veletrhů Regiontour a GO, které začínají ve čtvrtek v Brně, uvedla pondělí Leona Kupčíková z neziskového sdružení Tagermanger.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

To na veletrhu představí původní český projekt Turistické stezky do mobilu, který se s úspěchem rozšiřuje po celé České republice. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet, jak se moderní multimediální technologie dají uplatnit v turistice a cestování v 21. století.

„Systém jsme přenesli na brněnské výstaviště a vytvořili imitaci turistické stezky do mobilu přímo ve výstavních pavilonech, aby si návštěvníci na vlastní kůži otestovali jeho výhody," řekla Kupčíková

Lidé si díky svým mobilům a moderním technologiím zahrají zábavnou hru „Honba za pokladem s taggy." Taggy jsou malé čtvercové černobílé kódy, které většina mobilních telefonů umí oskenovat a zobrazit informaci, kterou ukrývají.

Právě taggy jsou součástí systému turistických stezek do mobilu. Taggy se nachází na zajímavých místech v krajině. Pomocí běžného mobilu a internetu se člověk rychle dostane k multimediálním informacím například o přírodní zajímavosti nebo historické památce.

Témata: turistika | mobily | Brno
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teplo přilákalo do českých hor tisíce lidí

17.02.2019 20:52 Teplé a slunečné počasí přilákalo o víkendu na české hory tisíce lyžařů. Teploty přes den stoupaly…

Zámek Konopiště: Gotická pevnost skrývá mnohá tajemství

10.02.2019 18:36 Aktualizováno Zámek Konopiště se nachází ve Středních Čechách na Benešovsku. Leží uprostřed rozsáhlého anglického…

Zámek, který nebyl zámkem. Lednicko-valtický areál ukrývá středověké…

10.02.2019 13:38 Lednicko-valtický areál patří k našim vůbec nejnavštěvovanějším destinacím. Svůj zasloužený zájem a…

Desetitisíce Čechů využily sněhu. Zaplnily lyžařské areály

03.02.2019 20:15 Dětem z několika okresů republiky začaly jarní prázdniny a zimním areálům hlavní sezona, tento…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama