Čas dovolených se blíží. Kde sehnat nejlevnější ubytování?

Praha - Už přemýšlíte, kam vyrazit na dovolenou po vlastech českých? Tak pokud chcete ušetřit, vyrazte na Pardubicko, právě zde je totiž v republice nejlevnější ubytování, průměrná cena za dvoulůžkový pokoj za posledních 12 měsíců činila 1437 korun, uvedl Petr Vocelka z internetového vyhledávače trivago.

Ilustrační foto
doporučujeme

Naopak nejdražším krajem v republice, co se týká cen, které si hoteliéři účtují, je kraj Karlovarský. Je to samozřejmě dáno i díky světoznámým lázním. Hosté zde za hotel zaplatí v průměru 2451 korun.

Výrazné rozdíly jsou však i mezi dalšími kraji. Pod 1600 korun se průměrná cena za ubytování pohybuje ještě v Libereckém a Ústeckém kraji.

Naopak za hotel si připlatí hosté ve Středočeském a Moravskoslezském kraji. Tady se ceny drží na průměrných 2190 korun, respektive 2125 korun. Na pomyslné hranici 2000 korun se pak pohybují Olomoucký, Královéhradecký a Jihomoravský kraj.

Pokud zavítáte do metropole, tak vězte, že pražští hoteliéři si od turistů v posledních 12 měsících žádali v průměru 2669 korun za noc.

Internetový vyhledávač ubytování www.trivago.cz srovnává ceny 600 000 hotelů na více než 150 rezervačních stránkách.

Témata: ubytovny | Turisté | Hotely
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zámek Nové Město nad Metují představuje unikátní dílo architekta Dušana…

12.06.2021 15:00 Zámek Nové Město nad Metují se nachází ve stejnojmenném městě v okrese Náchod, v Královéhradeckém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama