Vybrat kvalitní tábor pro děti není jednoduché. Co radí odborník?

Praha - Rodiče, kteří chtějí svou ratolest poslat na dobrý letní tábor, by si měli všímat zejména jaký ročník táboru se bude konat. Mnohé také napoví internetové stránky, sociální sítě a také rozsah poskytnutých informací, říká zakladatel táborů Summer Time Camps Josef Syka.

Ilustrační foto

"Rodiče by si měli všimnout ročníku, který se letos bude konat, protože čím delší má tábor tradici, tím lépe," doplnil Syka, který letní tábory zaměřené na anglický jazyk pořádá už 20 let.

Pro spokojenost dětí i rodičů s táborem jsou základem zejména kvalitní vedoucí. "Důležité je, aby vedoucí tábora tvořili rodilí mluvčí, učitelé a studenti s pedagogickou praxí, kteří procházejí školením a jsou profesionály v oboru práce s dětmi," říká Syka.

Rodiče by se rozhodně neměli o své ratolesti bát, pokud je pošlou na kvalitní tábor. "Náš desetidenní turnus na táboře Eurocamp nabízí dětem anglickou konverzaci a pobyt s vrstevníky z cizích zemí. Dětem díky tomu poskytuje rozměr multikulturní společnosti, se kterou se budou setkávat čím dál častěji a budou se v ní učit žít i pracovat," uvedl Syka. Dítě si samo bezděčně zvolí optimální poměr mezi pasivním vnímáním angličtiny a jejím aktivním užíváním při hrách i běžné konverzaci.

V dnešní době se rodiče už také nemusí obávat, že se jim domů syn nebo dcera vrátí špinaví nebo pohublý kvůli nekvalitní stravě a ubytování. "My například pořádáme tábory v hotelu Maděrovka, který nabízí jedinečné prostředí starého mlýna i luxusní ubytování s neomezeným přístupem na internet," doplnil Syka s tím, že standardem jsou tábory s moderními chatkami, které mají dispozici sprchy s teplou vodou a splachovací záchody.

Strávit dovolenou v tuzemsku letos plánují více než tři čtvrtiny Čechů

21.06.2021 11:03 Strávit dovolenou v tuzemsku letos podle průzkumu státní agentury CzechTourism plánuje 76 procent…

Polovina domácností s dětmi se chystá na dovolenou v Česku

17.06.2021 12:28 Na dovolenou v tuzemsku se podle vyhledávače ubytování a zážitků Explorio.cz chystá zhruba polovina…

Zámek Nové Město nad Metují představuje unikátní dílo architekta Dušana…

12.06.2021 15:00 Zámek Nové Město nad Metují se nachází ve stejnojmenném městě v okrese Náchod, v Královéhradeckém…

Související:

Právě se děje