Vybrat kvalitní tábor pro děti není jednoduché. Co radí odborník?

Praha - Rodiče, kteří chtějí svou ratolest poslat na dobrý letní tábor, by si měli všímat zejména jaký ročník táboru se bude konat. Mnohé také napoví internetové stránky, sociální sítě a také rozsah poskytnutých informací, říká zakladatel táborů Summer Time Camps Josef Syka.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Rodiče by si měli všimnout ročníku, který se letos bude konat, protože čím delší má tábor tradici, tím lépe," doplnil Syka, který letní tábory zaměřené na anglický jazyk pořádá už 20 let.

Pro spokojenost dětí i rodičů s táborem jsou základem zejména kvalitní vedoucí. "Důležité je, aby vedoucí tábora tvořili rodilí mluvčí, učitelé a studenti s pedagogickou praxí, kteří procházejí školením a jsou profesionály v oboru práce s dětmi," říká Syka.

Rodiče by se rozhodně neměli o své ratolesti bát, pokud je pošlou na kvalitní tábor. "Náš desetidenní turnus na táboře Eurocamp nabízí dětem anglickou konverzaci a pobyt s vrstevníky z cizích zemí. Dětem díky tomu poskytuje rozměr multikulturní společnosti, se kterou se budou setkávat čím dál častěji a budou se v ní učit žít i pracovat," uvedl Syka. Dítě si samo bezděčně zvolí optimální poměr mezi pasivním vnímáním angličtiny a jejím aktivním užíváním při hrách i běžné konverzaci.

V dnešní době se rodiče už také nemusí obávat, že se jim domů syn nebo dcera vrátí špinaví nebo pohublý kvůli nekvalitní stravě a ubytování. "My například pořádáme tábory v hotelu Maděrovka, který nabízí jedinečné prostředí starého mlýna i luxusní ubytování s neomezeným přístupem na internet," doplnil Syka s tím, že standardem jsou tábory s moderními chatkami, které mají dispozici sprchy s teplou vodou a splachovací záchody.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama