Vybrat kvalitní tábor pro děti není jednoduché. Co radí odborník?

Praha - Rodiče, kteří chtějí svou ratolest poslat na dobrý letní tábor, by si měli všímat zejména jaký ročník táboru se bude konat. Mnohé také napoví internetové stránky, sociální sítě a také rozsah poskytnutých informací, říká zakladatel táborů Summer Time Camps Josef Syka.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Rodiče by si měli všimnout ročníku, který se letos bude konat, protože čím delší má tábor tradici, tím lépe," doplnil Syka, který letní tábory zaměřené na anglický jazyk pořádá už 20 let.

Pro spokojenost dětí i rodičů s táborem jsou základem zejména kvalitní vedoucí. "Důležité je, aby vedoucí tábora tvořili rodilí mluvčí, učitelé a studenti s pedagogickou praxí, kteří procházejí školením a jsou profesionály v oboru práce s dětmi," říká Syka.

Rodiče by se rozhodně neměli o své ratolesti bát, pokud je pošlou na kvalitní tábor. "Náš desetidenní turnus na táboře Eurocamp nabízí dětem anglickou konverzaci a pobyt s vrstevníky z cizích zemí. Dětem díky tomu poskytuje rozměr multikulturní společnosti, se kterou se budou setkávat čím dál častěji a budou se v ní učit žít i pracovat," uvedl Syka. Dítě si samo bezděčně zvolí optimální poměr mezi pasivním vnímáním angličtiny a jejím aktivním užíváním při hrách i běžné konverzaci.

V dnešní době se rodiče už také nemusí obávat, že se jim domů syn nebo dcera vrátí špinaví nebo pohublý kvůli nekvalitní stravě a ubytování. "My například pořádáme tábory v hotelu Maděrovka, který nabízí jedinečné prostředí starého mlýna i luxusní ubytování s neomezeným přístupem na internet," doplnil Syka s tím, že standardem jsou tábory s moderními chatkami, které mají dispozici sprchy s teplou vodou a splachovací záchody.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Silný vítr zastavil horní úsek lanovky na Sněžku

13.10.2019 11:42 Horní úsek lanové dráhy na Sněžku se dnes ráno kvůli silnému větru nerozjel. Kabinová lanovka na…

Červená Lhota: Slavný český zámek se stal dějištěm krvavé tragédie

06.10.2019 11:45 Půvabný zámek plující na hladině rybníka nezapře svůj původ v zemanské tvrzi. Její počátky spadají…

Zámek Blatná: Vodní pevnost a pohodlná rezidence pro Lva

06.10.2019 08:34 Zámek Blatná, to je především malebný zámek uprostřed rybníka ve stejnojmenném městě v jižních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama