O Velikonocích přijely do hor desítky tisíc lyžařů. Kde je stále otevřeno?

Špindlerův Mlýn - Do Krkonoš a Orlických hor přijely o velikonočních svátcích lyžovat desítky tisíc lidí. Hlavní střediska hor stále nabízení výborné sněhové podmínky, které v těchto dnech ještě vylepšilo dalších téměř 20 centimetrů sněhu. Na sjezdovkách leží od 40 do 140 centimetrů sněhu. Provoz dneškem ukončila jen některá střediska, například Černý Důl, Herlíkovice a Malá Úpa.

Přidejte svůj názor

Pec pod Sněžkou
doporučujeme

V největším krkonošském areálu Špindlerův Mlýn od soboty do pondělí denně lyžovalo přibližně 5000 lidí. "Sjezdovky jsou stále ve výborném stavu. Teploty se celý den drží pod nulou," řekl ČTK Zdeněk Spilka ze špindlerovského Skiareálu. Ten dnes ukončil provoz lanovky Labská a některých vleků. Hlavní areály Svatý Petr a Medvědím pojedou do 14. dubna, pak se ještě počítá s provozem ve Svatém Petru. Cena jednodenního skipasu ve Špindlerově Mlýně od úterý klesne ze 700 na 600 korun.

Kolem 6000 lyžařů bylo každý den svátečního víkendu na sjezdovkách SkiResortu Černá hora - Pec pod Sněžkou. "Dnešní návštěva nás překvapila. Proti neděli jsme čekali pokles až 40 procent, ale lidí přijelo stejně. Hodně lyžařů bylo z Německa," řekl ČTK ředitel SkiResortu Petr Hynek. V Peci i na Černé hoře se bude jezdit do 7. dubna. Od úterý SkiReresort zlevňuje skipasy o více než 40 procent. Denní skipas pro dospělého zlevní z 520 na 300 korun, juniorský bude za 250 korun a dětský za 200 korun.

Výborné podmínky k lyžování hlásí i střediska v Orlických horách a na Králickém Sněžníku. "Za tři víkendové dny byla v Červené Vodě návštěva téměř 4000 lidí. S asi 17 centimetry nového sněhu je na sjezdovkách až 130 centimetrů. Pojedeme minimálně do 14. dubna," řekl ČTK ředitel Skiparku Červená Voda Radek Procházka.

V Deštném v Orlických horách chtěli původně provoz ukončit dnes, ale provoz prodloužili do 7. dubna. V sousedních Říčkách pojedou ještě od 5. do 7. dubna, a to za zlevněnou cenu 250 korun za den. Do 7. dubna bude v provozu i středisko Dolní Morava na Králickém Sněžníku.


A kde můžete letos ještě lyžovat?

Zima je letos mimořádně dlouhá a tak je stále možnost vyrazit na hory za lyžováním. Podívejte se v našem přehledu, kde si ještě můžete užít sněžné radovánky.

Češi jsou národ lyžařů a na našich horách je to vidět. Provozovatelé skiareálů si pochvalují stále přibývající sněhovou nadílku a rádi prodlužují zimní sezonu. Podívejte se v našem přehledu, kde všude se ještě lyžuje.


KRKONOŠE

Na našich nejvytíženějších horách si můžete z lyžařských středisek pohodlně vybírat. V provozu jich totiž je stále ještě drtivá většina. Areály v provozu:

Černá hora - J. Lázně, Černý Důl, Dolní Dvůr, Horní Mísečky - Medvědín, Harrachov, Kněžický vrch, Malá Úpa, Mladé Buky, Paseky nad Jizerou, Pec pod Sněžkou, Pěnkavčí vrch, Poniklá - Homole, Prkenný důl, Radvanice, Rokytnice nad Jizerou, Špindlerův Mlýn, Strážné, Vítkovice


BESKYDY A JAVORNÍKY

Lyžuje se samozřejmě i ve Slezku a na Moravě. Ideální podmínky najdete na mnoha místech Beskyd a Jeseníků. V provozu tam jsou tyto areály:

Bílá, Horní Bečva, Karolínka, Kohútka, Kyčerka, Makov, Mosty u Jablůnkova, Pozděchov, Pustevny, Rališka, Razula, Stupava, Svah Zlín, Troják


ŠUMAVA

Tradičním centrem zimních sportů je i johočeská Šumava, která nabízí zajímavé lyžařské terény pro lyžaře všech výkonostnních úrovní. Na Šmavě jsou ještě otevřené tyto areály:

České Žleby, Hochficht, Horní Vltavice, Javorná, Kašperské hory, Kvilda, Lipno, Mitterdorf, U Hořejšů - Zadov, Železná Ruda - Nádraží, Zadov, Železná Ruda - Špičák


VYSOČINA

Na pomezí Moravy a Česka si zalyžujete ještě ve čtyřech areálech. Všude ale stále panují slušné sněhové podmínky - na sjezdovkách najdete zpravidla skoro půl metru sněhu. A to v těchto areálech:

Bystré - Hamry, Nové město na Moravě, Olešnice na Moravě, Velké Meziříčí

Na České Sibiři si stále ještě můžete zalyžovat v jediném areálu na Monínci. Čekají tam na vás čtyři vleky v provozu a skoro metr sněhu.


KRUŠNÉ HORY

Na severozápdě České republiky to skoro vypadá, jako by byla zima v plném proudu. Vleky tam zatím vypnuly jen ve třech areálech. Zalyžovat si můžete všude zde:

Bouřňák, Boží Dar, Bublava, Český Jiřetín, Dlouhá Louka, Klínovec, Klíny, Telnice


JIZERSKÉ HORY

V tradičním severočeském centru zimních sportů zima svou vládu jaru ještě nepředala. Velké množství sněhu na kopcích tak umožňuje provozovat skoro všechny areály, jakoby byla polovina sezony. Lyžovat můžete v jizerských horách stále ještě zde:

Černá Říčka, Ještěd, Josefův Důl, Kořenov - Příchovice, Kořenov - Rejdice, Obří sud Javorník, Plavy, Smržovka - Filip, Tanvaldský Špičák


LUŽICKÉ HORY

Obě střediska v Lužických horách jsou zatím v provozu. Jak Horní Podluží, kde na vás čekají tři vleky, tak Luž se dvěma.


ORLICKÉ HORY

V Orlických horách je mimo provoz jediný areál - Přívrat. Jinak jsou v provozu všechny areály:

Bartošovice, Česká Třebová - Peklák, Čenkovice, Červená voda, České Petrovice, Deštné v Orlických horách, Dlouhoňovice, Olešnice - Hartman, Přívrat, Říčky v Orlických horách, Zdobnice


JESENÍKY

Jeseníky nabízejí po Krkonoších největší počet lyžařských areálů. Kdo tam zavítá za zimními aktivitami, rozhodně nebude litovat. V provozu tam jsou stále ještě tyto areály:

Annaberg - andělská hora, Annaberg - Suchá Rudná, Branná, Červenohorské sedlo, Filipovice, Hlubočky, Karlova Studánka, Klepáčov, Kouty nad Desnou, Malá Morávka - Karlov, Ostružná, Petříkov, Praděd, Ramzová, Tošovice, Vernířovice, Zlaté hory - Příčná,


KRALICKÝ SNĚŽNÍK

Na Kralickém sněžníku tradičně nebývá, jak už i samotný název napovídá, o sníh rozhodně nouze. A stejně je tomu i letos. V provozu jsou areály:

Dolní Morava, Kunčice - SKITECH

SLAVKOVSKÝ LES

Ve Slavkovském lese je v provozu jediný areál, který tu je. V Mariánských lázních je 110 cm sněhu a v provozu tam jsou všechny tři vleky.Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do skiareálů dorazily tisíce Čechů, sníh je většinou technický

12.01.2020 17:53 Tisíce lidí dorazily o víkendu do českých skiareálů, vlekaři si tak návštěvnost většinou pochvalují…

O lyžování byl enormní zájem, do hor vyrazili tisíce lidí

05.01.2020 18:33 O prvním víkendu roku 2020 přijely do českých horských středisek tisíce lidí. Tradičně nejvíc…

Lavinové nebezpečí v Krkonoších vzrostlo na 2. stupeň

05.01.2020 10:58 Lavinové nebezpečí na české straně Krkonoš dnes vzrostlo z prvního na druhý stupeň z pěti. Na…

Zámek Bučovice: Sídlo milovníka přepychu a umění

29.12.2019 21:31 Aktualizováno Město Bučovice, které leží v Jihomoravském kraji v okrese Vyškov, se pyšní stejnojmenným zámkem.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama