Sto milionů Kč pro turismus: Lesy ČR postaví nové rozhledny a turistické stezky

Praha - Na řadě míst v Česku vzniknou nové turistické a naučné stezky a postaví se také tak nové rozhledny. Umožní to nový program na rozvoj veřejně prospěšných funkcí lesů státního podniku Lesy ČR, který ze svého zisku na tuto výstavbu uvolní 100 milionů korun.

Přidejte svůj názor 1 komentář

371
doporučujeme

Kromě budování nových stezek a rozhleden půjdou peníze z takzvaného Programu 2020 – zajištění veřejného zájmu u LČR rovněž na obnovu a údržbu starších turistických cest, naučných stezek, odpočinkových míst, studánek či kulturních památek. "V roce 2013 na projekty v rámci tohoto programu, kterým cíleně podporujeme veřejně prospěšné funkce lesů, vynaložíme téměř dvojnásobnou částku oproti minulým letům a to rovných 100 milionů korun," uvedl ekonomický ředitel Lesů ČR Michal Gaube s tím, že peníze půjdou ze zisku státního podniku.

A podnik už i představil konkrétní projekty. Nová naučná stezka Jahodná za půl milionu korun tak vznikne například Ostravsku. "Jedná se o vybudování nové zpevněné stezky, jejíž trasa povede po stávající lesní cestě. Komunikace zlepší průchodnost komplexu Babí hora - Jahodná. Tento lesní komplex je kategorizován jako příměstský les a tato komunikace na sebe naváže potřeby jak návštěvníků pěších, tak zejména cyklistů," popsal mluvčí Lesů ČR Zbyněk Boublík.

Za 2,7 milionu korun též vyroste nová rozhledna na Velkém Javorníku, která by měla zlepšit tamní turistickou atraktivitu. Na 700 tisíc korun také Lesy ČR plánují zaplatit za rekonstrukci Nassauské stezky v Jeseníkách. "Za zmínku stojí také vybudování turistické stezky Rozvodí - Čertovo jezero na Lesní správě (LS) Železná Ruda nebo vybudování rozhledny a altánu na Markoušovickém hřebeni na LS Dvůr Králové v hodnotě 2,3 milionu korun," dodal Boublík.

Státní podnik Lesy ČR obhospodařuje více než 1,3 milionu hektarů lesního majetku, což představuje zhruba polovinu lesů v České republice a šestinu její celkové plochy.

Témata: turistika
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama