Jaké zájezdy frčí a kde naopak o Čecha nezavadíte?

Praha - Hitem letošních dovolených jsou pobyty v Česku, tvrdí to zástupci slevových portálů a opírají se statistiku prodejů. Nejvíce "frčí" pobyty v Jeseníkách, Lednici na Moravě nebo oblast jižních Čech. Klienti navíc preferují rodinné penziony s domáckou atmosférou.

Přidejte svůj názor

Zámek Lednice, Lednicko-valtický areál

"Dovolené či kratší pobyty v zahraničí měly a vždy budou mít své místo. Zjišťujeme, že v porovnání se situací před pěti či 10 lety stoupají na popularitě také oblasti České republiky. Je tedy evidentní, že lidé se exotiky, netradičních pokrmů a přeplněných hotelů do jisté míry již nasytili," uvedl Lukáš Przybylski, ze slevového portálu Slevoteka.cz.

Češi zároveň tráví stále více času v tradičních českých či slovenských lázních. "Tady bych jmenoval zejména Mariánské Lázně, Bešeňová nebo Luhačovice. Pobyty v těchto lokalitách vedou podle počtu prodaných kuponů," doplnil Przybylski.

Dalším výrazným trendem letošního roku je orientace lidí na menší ubytovací zařízení s domáckou atmosférou. Místo velkých hotelů dávají přednost rodinným penzionům v klidných oblastech, z nichž mohou k zajímavým místům dojíždět.

U menších zařízení lidé nejvíce oceňují vstřícný postoj majitelů a jejich osobnější přístup. "V případě velkých turistických center jim naopak vadí příliš mnoho hluku a často také přemíra dalších lidí. Proto se vyhlášené turistické oblasti z předchozích let, jako je třeba Praha či Český Krumlov, umístily až na spodních příčkách oblíbenosti," řekl na závěr odborník na turistiku.

Témata: dovolená | češi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lyžaři obsadili horská střediska, sněhové podmínky jsou ideální

13.01.2019 17:47 Dostatek sněhu vylákal o víkendu na české a moravské hory desetitisíce lyžařů. Hlavně v sobotu…

Vesmírná raketa? Hrad Roupov skrývá unikátní tajemství

12.01.2019 21:22 Aktualizováno Málo známé zříceniny hradu Roupov všeobecně nepřitahují velkou pozornost, ovšem kdo do těchto míst…

Tisíce lyžařů vyrazily na hory, v Bedřichově auta ucpala silnice

06.01.2019 19:33 Čerstvý sníh z posledních dní o víkendu přilákal do hor v Česku mnoho lyžařů. Třeba v Bedřichově v…

Hory před koncem roku zaplnili lyžaři, někde jsou fronty u vleků

30.12.2018 17:38 Horská střediska v Česku zaplnily tisíce lyžařů, kteří zde chtějí strávit konec roku. Na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama