Zámek v Buchlovicích ozdobí při zahájení sezóny tisícovka tulipánů, k vidění bude i výstava hraček

Buchlovice - Především malé návštěvníky potěší při zahájení nové turistické sezóny zámek v Buchlovicích na Uherskohradišťsku. Prohlídky v něm začnou ve čtvrtek 1. dubna a hned o dva dny později tam bude k vidění výstava (Ne)zapomenutelný svět krásných hraček, řekla v neděli kastelánka Ivana Syslová.

Přidejte svůj názor

Zámek Buchlovice

Při prvních prohlídkách nové turistické sezony se podle Syslové budou moci návštěvníci navíc projít velikonočně vyzdobenými interiéry. "Jarní a velikonoční aranžmá v zámeckých saloncích a dalších interiérech ale uvidí turisté pouze první víkend po otevření zámku, tedy 3. a 4. dubna," upozornila Syslová. Dodala, že slavnostní výzdobu letos správci zámku zhotoví z tulipánů. "Máme objednáno tisíc řezaných květin z Holandska a Francie, obnáší to asi padesát různých druhů," dodala kastelánka.

Zámek v Buchlovicích letos nabídne podle Syslové řadu doprovodných akci. Jejich sérii odstartuje zámecké Velikonoční pondělí. V plánu je kromě jiných i oblíbená prodejní výstava fuchsií v Zámeckém zahradnictví, která potrvá až do konce září. "V zámeckém amfiteátru uspořádáme také sérii koncertů v rámci Buchlovského hudebního léta. První z nich je plánován již na 15. května," řekla Syslová. Lidem na zámku se během sezony podle kastelánky postupně představí kromě jiných Věra Špinarová, Marie Rottrová či skupiny MIG 21 a Olympic.

Témata: hrady a zámky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krkonoše pokryl led, záchranáři vyzývají k opatrnosti

22.02.2019 19:58 Turistické cesty a běžkařské trasy ve vyšších partiích Krkonoš jsou zledovatělé. Lidé by při túrách…

Teplo přilákalo do českých hor tisíce lidí

17.02.2019 20:52 Teplé a slunečné počasí přilákalo o víkendu na české hory tisíce lyžařů. Teploty přes den stoupaly…

Zámek Konopiště: Gotická pevnost skrývá mnohá tajemství

10.02.2019 18:36 Aktualizováno Zámek Konopiště se nachází ve Středních Čechách na Benešovsku. Leží uprostřed rozsáhlého anglického…

Zámek, který nebyl zámkem. Lednicko-valtický areál ukrývá středověké…

10.02.2019 13:38 Lednicko-valtický areál patří k našim vůbec nejnavštěvovanějším destinacím. Svůj zasloužený zájem a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama