Zámek v Buchlovicích ozdobí při zahájení sezóny tisícovka tulipánů, k vidění bude i výstava hraček

Buchlovice - Především malé návštěvníky potěší při zahájení nové turistické sezóny zámek v Buchlovicích na Uherskohradišťsku. Prohlídky v něm začnou ve čtvrtek 1. dubna a hned o dva dny později tam bude k vidění výstava (Ne)zapomenutelný svět krásných hraček, řekla v neděli kastelánka Ivana Syslová.

Přidejte svůj názor

Zámek Buchlovice

Při prvních prohlídkách nové turistické sezony se podle Syslové budou moci návštěvníci navíc projít velikonočně vyzdobenými interiéry. "Jarní a velikonoční aranžmá v zámeckých saloncích a dalších interiérech ale uvidí turisté pouze první víkend po otevření zámku, tedy 3. a 4. dubna," upozornila Syslová. Dodala, že slavnostní výzdobu letos správci zámku zhotoví z tulipánů. "Máme objednáno tisíc řezaných květin z Holandska a Francie, obnáší to asi padesát různých druhů," dodala kastelánka.

Zámek v Buchlovicích letos nabídne podle Syslové řadu doprovodných akci. Jejich sérii odstartuje zámecké Velikonoční pondělí. V plánu je kromě jiných i oblíbená prodejní výstava fuchsií v Zámeckém zahradnictví, která potrvá až do konce září. "V zámeckém amfiteátru uspořádáme také sérii koncertů v rámci Buchlovského hudebního léta. První z nich je plánován již na 15. května," řekla Syslová. Lidem na zámku se během sezony podle kastelánky postupně představí kromě jiných Věra Špinarová, Marie Rottrová či skupiny MIG 21 a Olympic.

Témata: hrady a zámky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama