Zámek v Buchlovicích ozdobí při zahájení sezóny tisícovka tulipánů, k vidění bude i výstava hraček

Buchlovice - Především malé návštěvníky potěší při zahájení nové turistické sezóny zámek v Buchlovicích na Uherskohradišťsku. Prohlídky v něm začnou ve čtvrtek 1. dubna a hned o dva dny později tam bude k vidění výstava (Ne)zapomenutelný svět krásných hraček, řekla v neděli kastelánka Ivana Syslová.

Přidejte svůj názor

Zámek Buchlovice
doporučujeme

Při prvních prohlídkách nové turistické sezony se podle Syslové budou moci návštěvníci navíc projít velikonočně vyzdobenými interiéry. "Jarní a velikonoční aranžmá v zámeckých saloncích a dalších interiérech ale uvidí turisté pouze první víkend po otevření zámku, tedy 3. a 4. dubna," upozornila Syslová. Dodala, že slavnostní výzdobu letos správci zámku zhotoví z tulipánů. "Máme objednáno tisíc řezaných květin z Holandska a Francie, obnáší to asi padesát různých druhů," dodala kastelánka.

Zámek v Buchlovicích letos nabídne podle Syslové řadu doprovodných akci. Jejich sérii odstartuje zámecké Velikonoční pondělí. V plánu je kromě jiných i oblíbená prodejní výstava fuchsií v Zámeckém zahradnictví, která potrvá až do konce září. "V zámeckém amfiteátru uspořádáme také sérii koncertů v rámci Buchlovského hudebního léta. První z nich je plánován již na 15. května," řekla Syslová. Lidem na zámku se během sezony podle kastelánky postupně představí kromě jiných Věra Špinarová, Marie Rottrová či skupiny MIG 21 a Olympic.

Loading...
Témata: hrady a zámky
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Horní úsek lanovky na Sněžku kvůli vichřici stojí

08.12.2019 11:07 Horní úsek kabinové lanové dráhy na Sněžku se ráno kvůli silnému větru nerozjel. Provoz lanovky je…

Hrad Kost vydal tajemství. Je mnohem starší, než se uvádělo?

06.12.2019 10:03 Hrad Kost na Jičínsku je pravděpodobně téměř o 100 let starší, než se uvádí. Archeologové při…

Temné tajemství české historie: Byla kamenná hradní věž domovem sirotků?

30.11.2019 21:06 Aktualizováno Malebná zřícenina Sirotčího hrádku patří k neodmyslitelným dominantám Pálavských vrchů. Bělošedé…

Zámek Humprecht: Proč jeho věž zdobí namísto kříže půlměsíc?

29.11.2019 09:59 Raně barokní zámeček Humprecht je pojmenovaný po svém zakladateli, hraběti Janu Humprechtu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama