Pěkné počasí a dostatek vody láká vodáky na jihočeské řeky

České Budějovice - Pěkné počasí a dostatek vody ve většině toků láká v současné době vodáky na jihočeské řeky. Jaroslav Lhotský, majitel půjčovny lodí a raftů, řekl ve čtvrtek agentuře Mediafax, že jedna z významných vodáckých akcí, splouvání Malše, bude už v sobotu 24. dubna.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle Lhotského je jarní splouvání Malše pro vodáky významnou akcí. Je to totiž možné jen tehdy, když Římovská přehrada vypouští dostatek vody a Malše se rázem zaplní stovkami lodí. "Je to pro nás takové neoficiální zahájení vodácké sezony. Splouvat Malši od Římovské přehrady do Českých Budějovic k soutoku s Vltavou lze navíc jen dvakrát do roka, jednou na jaře a podruhé na podzim, jinak v ní není dost vody," řekl Lhotský.

Nejotužilejší vodáci však už na jihočeské řeky vyrazili. "Před měsícem se odemykala Lužnice, která však už tolik vodáků, jako například Vltava, delší dobu neláká. Rychle odtekla voda na Otavě, v nejbližší době jí nemusí být dostatek pro splouvání. Zato Vltava, která má teď pod Lipnem průtok kolem 15 až 20 kubíků vody za vteřinu, nabízí ideální podmínky," vysvětlil Lhotský.

Na velký nápor vodáků se však jihočeské řeky teprve připravují. Ve vodáckých kempech sejí trávu, kterou loňská sezona poničila, a půjčovny připravují na nadcházející sezonu plavidla. "Očekáváme zhruba stejný zájem, jako v loňském roce, pokud nám bude přát počasí. Trochu nás ovlivní zpřísnění limitů pro splouvání horního toku Vltavy, které provedl Národní park Šumava, ale určitě to nebude tak výrazné, jako v předchozím roce, kdy omezení splouvání začala platit," dodal Lhotský.

Loading...
Témata: cestování
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Silný vítr zastavil horní úsek lanovky na Sněžku

13.10.2019 11:42 Horní úsek lanové dráhy na Sněžku se dnes ráno kvůli silnému větru nerozjel. Kabinová lanovka na…

Červená Lhota: Slavný český zámek se stal dějištěm krvavé tragédie

06.10.2019 11:45 Půvabný zámek plující na hladině rybníka nezapře svůj původ v zemanské tvrzi. Její počátky spadají…

Zámek Blatná: Vodní pevnost a pohodlná rezidence pro Lva

06.10.2019 08:34 Zámek Blatná, to je především malebný zámek uprostřed rybníka ve stejnojmenném městě v jižních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama