Centrum Semafor připravuje novinky pro letošní cyklistickou sezonu

Olomouc - S nadcházející cyklistickou a turistickou sezonou znovu ožívá i oblíbené Centrum Semafor, které chystá mnoho atraktivních novinek nejen pro děti a dospělé, ale i návštěvníky města. Zájemci si mohou půjčit kolo s pomocí on-line rezervace, dostat tip na cyklistický výlet šitý přímo na míru nebo zkusit jízdu na kole, které se musí pohánět rukama.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

„Snažíme se lákat příznivce cyklistiky a zdravého životního stylu bez rozdílu věku. I mimo letní sezonu byly plně obsazené kurzy nejen pro žáky do 10 let, ale také kurzy pro seniory," doplňuje koordinátor centra Jan Řihošek. V dopravním centru je možné strávit nejen volný čas, ale třeba i část prázdnin. Semafor pořádá letní tábory dětí, v rámci nichž je možné získat průkaz mladého cyklisty, instruktora nebo mechanika.

Na letní program letos láká Centrum Semafor také turisty a návštěvníky Olomouce. Kdo si rád město a jeho okolí prohlédne ze sedla kola, má možnost si ho zapůjčit nejen v dopravním centru, ale také v Informačním centru radnice na Horním náměstí. „Letos chceme turistům nabídnout novou možnost zarezervovat si kolo on-line na webových stránkách města. Rádi bychom tímto i nadále rozvíjeli spolupráci s olomouckými hotely," upozorňuje na novinku manažer centra Línek. Nabídku půjčovny obohatilo v loňském roce pět nových kol a díky lepší propagaci vzrostl i počet výpůjček. „Loni jsme registrovali celkem 300 žádostí o zapůjčení kola, zatímco v roce 2012 to nebyla ani polovina z tohoto počtu," uvádí Línek. V nabídce je více než 40 jízdních kol různých typů a velikostí včetně loňské novinky, kterou jsou koloběžky pro dospělé. Pokud má někdo zájem, dostane kolo zapůjčené nejen s veškerým vybavením, ale k němu také tip na výlet.

Pro další zájemce jsou připravena nejen kola, ale i možnost vyzkoušet si svůj um na šlapacích autech, odrážedlech, nebo in-line bruslích. Letošními novinkami v areálu centra jsou cyklocrossová dráha nebo železniční přejezd se závorou. Inventář Semaforu se těsně před sezonou navíc rozšířil o další netradiční přírůstek, kolo poháněné rukama. „Handbike je určen nejen návštěvníkům dopravního hřiště, kteří si chtějí posílit paže, ale zejména těm, jež na normálním kole z nejrůznějších důvodů jezdit nemohou," upozorňuje koordinátor Jan Řihošek. Nadšenci jízdy na těch nejrozmanitějších kolech se mohou i letos těšit na atraktivní tradiční i netradiční akce, které naplno v Centru Semafor odstartovaly tento měsíc. Chybět mezi nimi nebude ani možnost projet si Olomouc na kole a raftu.

Centrum Semafor, které patří pod odbor agendy řidičů a motorových vozidel magistrátu, se zaměřuje na dopravní výchovu a s ní spojené volnočasové aktivity pro děti i nejširší veřejnost z Olomouce a okolí. Více informací můžete nalézt na www.olomouc.eu/semafor.

Témata: Cyklistika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teplo přilákalo do českých hor tisíce lidí

17.02.2019 20:52 Teplé a slunečné počasí přilákalo o víkendu na české hory tisíce lyžařů. Teploty přes den stoupaly…

Zámek Konopiště: Gotická pevnost skrývá mnohá tajemství

10.02.2019 18:36 Aktualizováno Zámek Konopiště se nachází ve Středních Čechách na Benešovsku. Leží uprostřed rozsáhlého anglického…

Zámek, který nebyl zámkem. Lednicko-valtický areál ukrývá středověké…

10.02.2019 13:38 Lednicko-valtický areál patří k našim vůbec nejnavštěvovanějším destinacím. Svůj zasloužený zájem a…

Desetitisíce Čechů využily sněhu. Zaplnily lyžařské areály

03.02.2019 20:15 Dětem z několika okresů republiky začaly jarní prázdniny a zimním areálům hlavní sezona, tento…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama