Dostihy klusáků na novém hipodromu v Bravanticích se blíží

Bravantice - Již v sobotu 19. dubna od 13 hodin čeká milovníky sázek a adrenalinu dostihový den, který se bude konat na prvním českém hipodromu s prvotřídní klusáckou dráhou. Ta se nachází nedaleko Ostravy v obci Bravantice.

Přidejte svůj názor

Hipodrom v Bravanticích je historicky prvním samostatným klusáckým závodištěm v České republice

Před výstavbou hipodromu v Bravanticích byla přitom česká klusácká obec odkázaná na stadiony, které jsou určeny pro cválající dostihy. To se nyní změní. „Hipodrom v Bravanticích má obrovský význam pro český klusácký dostihový sport. Je totiž historicky prvním samostatným klusáckým závodištěm v České republice. Dráha je postavena podle jednoho z nejmodernějších závodišť v Evropě, a to švédského centrálního závodiště Solvalla. Nyní se chystáme na již druhý dostihový den, který se bude konat v sobotu 19. dubna od 13 hodin. Kromě několika provozních dostihů se klusáci a jejich jezdci utkají ve Zlatém okruhu I. a Trotteur Francais určeném francouzským klusákům," prozrazuje výkonná manažerka České klusácké asociace MVDr. Helena Pokorná s tím, že do Bravantic míří jezdci nejen z celého Česka, ale také z Rakouska a Ukrajiny.

Hipodrom je v dobré dostupnosti umístěný nedaleko dálnice D1, na sjezdu 342 mezi Bílovcem a Klimkovicemi. Zatímco jsou dostihy v plném proudu, zázemí je ještě spíše provizorní. Budovy a multifunkční tribuna je nyní ve fázi projektování a s jejich výstavbou by se mělo začít příští rok. Investorem sportovního a rekreačního areálu je akciová společnost Hipodrom Central.

„Multifunkční tribuna s restaurací a vyhlídkovou věží bude sloužit k doprovodným akcím dostihů, jako jsou koncerty nebo divadla, také třeba školení firem a tak dále. V plánu máme parkoviště, hotel, odpočinkovou zónu, fitness centrum, zázemí trenérů, stáje a stájové boxy s kapacitou až 200 koní či sázkovou kancelář. Do budoucna uvažujeme o dalším využití areálu pro závody chrtů, drezuru koní či parkúrové skákání," vyjmenovává předseda představenstva Hipodromu Central a.s. Jiří Svoboda, který je trenérem a zároveň největším chovatelem českého klusáka v republice. Kromě toho skýtá nový hipodrom možnosti celoročního provozu hipoterapie, což je fyzioterapeutická metoda, která pomáhá například dětem po mozkové obrně. Hipodrom pomůže regionu také vznikem desítek nových pracovních pozic a oživením cestovního ruchu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lyžaři obsadili horská střediska, sněhové podmínky jsou ideální

13.01.2019 17:47 Dostatek sněhu vylákal o víkendu na české a moravské hory desetitisíce lyžařů. Hlavně v sobotu…

Vesmírná raketa? Hrad Roupov skrývá unikátní tajemství

12.01.2019 21:22 Aktualizováno Málo známé zříceniny hradu Roupov všeobecně nepřitahují velkou pozornost, ovšem kdo do těchto míst…

Tisíce lyžařů vyrazily na hory, v Bedřichově auta ucpala silnice

06.01.2019 19:33 Čerstvý sníh z posledních dní o víkendu přilákal do hor v Česku mnoho lyžařů. Třeba v Bedřichově v…

Hory před koncem roku zaplnili lyžaři, někde jsou fronty u vleků

30.12.2018 17:38 Horská střediska v Česku zaplnily tisíce lyžařů, kteří zde chtějí strávit konec roku. Na…

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama