V královédvorské zoo se návštěvníkům otevřel unikátní Safarikemp

Dvůr Králové nad Labem - Unikátní Safarikemp s možností několika typů ubytování se veřejnosti otevřel v úterý v zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem na Trutnovsku. Lidé v něm mohou pozorovat africká zvířata ve výběhu přímo ze svých příbytků.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

"Na nápad vybudovat Safarikemp v královédvorské zoo mě před několika lety přivedlo obdobné zařízení, které jsem navštívila v jihoafrickém národním parku Pilanesberg a které mě naprosto fascinovalo. Myšlenka mě od té doby nepustila a jsem ráda, že se ji podařilo realizovat," řekla ředitelka dvorské zoo Dana Holečková a dodala, že již na nadcházející a další víkendy má Safarikemp bungalovy obsazené rezervacemi.

Vybudování areálu na ploše 35 tisíc čtverečných metrů stálo přes 72 milionů korun a 40 procent z celkové částky pokryly evropské dotace. Jde tak o nejrozsáhlejší stavbu od 70. a začátku 80. let dvacátého století, kdy zoo budovala nové výběhy a prostor budoucího safari. Součástí stavby bylo i zrušení dosloužilého zimoviště, na jehož ploše vznikl právě výběh, ve kterém hosté Safarikempu mohou africká zvířata pozorovat přímo z bungalovů, stanů či karavanů. "Zoologická zahrada, jejímž zřizovatelem je Královéhradecký kraj, díky tomu mohla vytvořit tento projekt, který je v evropských podmínkách zcela unikátní. Jsem rád, že dvorská zoo takto prosperuje,“ řekl hejtman Lubomír Franc (ČSSD).

Safarikemp nabízí ubytování ve stylových bungalovech s 10 pokoji s vlastní koupelnou a terasou. Všechny pokoje mají originální batiky a masky dovezené z Keni a Tanzánie, zařízení v africkém stylu, ledničku, minibar, připojení na internet a kabelovou televizi. Další možností je ubytování ve vlastních stanech či karavanech s možností přípojky vody a elektrického proudu. Součástí Safarikempu je také venkovní bazén, vířivka, dětské hřiště, půjčovna kol, prodejna drobného zboží či parkoviště pro 257 automobilů.

Hosté Safarikempu ubytovaní v bungalovech mají po celou dobu pobytu vstup do zoo zdarma; ostatní mají volný vstup při pobytu na dvě a více nocí. Hostům ubytovaným ve stanech a karavanech na jednu noc poskytuje zoo slevu na vstupném ve výši 10 procent. Pro všechny hosty ubytované v Safrikempu platí desetiprocentní sleva na večerní safari.

Témata: zoo
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teplo přilákalo do českých hor tisíce lidí

17.02.2019 20:52 Teplé a slunečné počasí přilákalo o víkendu na české hory tisíce lyžařů. Teploty přes den stoupaly…

Zámek Konopiště: Gotická pevnost skrývá mnohá tajemství

10.02.2019 18:36 Aktualizováno Zámek Konopiště se nachází ve Středních Čechách na Benešovsku. Leží uprostřed rozsáhlého anglického…

Zámek, který nebyl zámkem. Lednicko-valtický areál ukrývá středověké…

10.02.2019 13:38 Lednicko-valtický areál patří k našim vůbec nejnavštěvovanějším destinacím. Svůj zasloužený zájem a…

Desetitisíce Čechů využily sněhu. Zaplnily lyžařské areály

03.02.2019 20:15 Dětem z několika okresů republiky začaly jarní prázdniny a zimním areálům hlavní sezona, tento…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama