V pražské zoo v poslední době stále oslavují

Praha – V pražské zoologické zahradě mají hned několik důvodů k oslavám. Počet obyvatel Zoo Praha se rozrostl o nové přírůstky. Během víkendu zde pak otevřeli nový pavilón, který vyniká svojí jedinečností.

Přidejte svůj názor

Slavnostní přestřižení pásky u Velemlokária. Foto: TomᚠAdamec

Klisna koně Převalského Jessica v noci na sobotu 24. května porodila 220. hříbě v historii pražského chovu. V noci na středu pak jiná klisnička přivedla na svět další hříbě a radost v Zoo Praha se tak vynásobila. Otcem hříbat je slavný hřebec Len pocházející z Askania Nova, v jehož rodokmenu je poslední kůň z volného odchytu.

V sobotu bylo pro návštěvníky prvně otevřeno Velemlokárium, ve kterém jsou k vidění největší obojživelníci světa. Obyvateli nového pavilonu jsou zástupci kriticky ohroženého druhu velemloci čínští.

Na slavnostním otevření vystoupil primátor hl. m. Prahy Tomáš Hudeček, který poděkoval řediteli Zoo Praha Miroslavu Bobkovi a celému jeho týmu. Otevření bylo obohaceno o krátký kulturní program. Proběhl křest CD a knihy Válka s mloky, ze které přečetl úryvek mistr mnoha hlasů herec Jiří Lábus.

Témata: ZOO Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama