Unikátní záběry mláděte bílého tygra pořídili v ZOO Liberec

Liberec – Liberecká zoologická zahrada je proslulá pro svůj chov bílých tygrů. Má je ve znaku stejně jako zdejší hokejový tým. ZOO Liberec se může pyšnit dalším přírůstkem do rodinky populárních bílých tygrů.

Přidejte svůj názor

Mládě bílého tygra, ZOO Liberec

Potřetí v historii se liberecké zoo podařilo rozmnožit bílou formu tygra indického. V pátek ráno porodila šestiletá samice Surya Bára jedno mládě. To, zda jde o samičku či samečka, zjistí chovatelé nejdříve za tři týdny při vakcinaci.

První úspěšný odchov v ZOO Liberec se podařil v roce 2002, kdy se narodila samičce Isabelle a Sitarovi paterčata, ale nakonec přežila tři mláďata. V roce 2012 porodila Surya Bára trojčata. Surya Bára rodila i na podzim 2011, ale o mláďata se nepostarala. Partnerem Surya Báry byl vždy Paris.

Čerstvě narozené mládě se hodinu a půl po porodu vydalo na výlet do velké vnitřní ubikace, odkud jej po dvou minutách odnesla matka zpět. Během dvou minut se však číhajícím ošetřovatelům podařilo vyfotografovat mládě a jedná se tak o nejčerstvější záběry mláděte bílého tygra v liberecké ZOO. Záběry od pyšné tygří mámy s mládětem budete moci sledovat na webu ZOO Liberec.

Témata: Zoo Liberec
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hotel na Vánoce či Silvestra? V Česku je téměř vyprodáno, navzdory vyšším…

18.11.2018 11:57 Ubytování v mnoha hotelech, penzionech či chatách v Česku je již teď téměř vyprodáno na období…

České středohoří aneb toulky krajinou dávných hradů

21.10.2018 22:02 Aktualizováno Poslední slunečné dny lákají mnoho turistů k toulkám hřejivě zbarvenou krajinou. Komu nestačí…

Tajuplný hrad Zvíkov ukrývá tajemství, které v Česku nemá obdoby

20.10.2018 20:18 Aktualizováno Zcela právem je hrad Zvíkov označován za jeden ze skvostů gotické hradní architektury u nás. Byť se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama