Tipy na léto: 10 míst v Česku, kde si budete připadat jako v ráji

Praha - Nemáte letos dostatek peněz na letní dovolenou v zahraničí, a tak se chystáte vyrazit pouze po domovině? Nezoufejte, i v České republice můžete zažít dovolenou jako v zahraničních destinacích.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Františkovy lázně
doporučujeme

Česká republika je krásná a turisté v ní najdou mnoho kuriozit, které vypadají, jakoby vypadly ze seznamu zahraničních zajímavostí. Nedávno se na toto téma zaměřili reportéři Střepin. Podívejte se i na náš seznam:

1. Poušť v Česku

Nemusíte do Afriky, zajeďte si do Jižních Čech, a budete si připadat skoro jako na poušti. Písečný přesyp u Vlkova je jedním z nejsušších míst v republice, takže budete mít pocit, že jste na Sahaře.

2. Gejzíry jako na Islandu

Přírodní rezervace Soos leží 6 km severovýchodně od Františkových Lázní. Bublající gejzíry, vyschlé solné jezero, slanomilné rostliny a skály - v těchto místech si opravdu budete připadat jako na 5000 kilometrů vzdáleném Islandu.

3. Tundra v Krkonoších

Úpské rašelinište, které se nachází mezi Luční boudou, Hraničním hřebenem, Obří boudou a Studniční horou, vás přenese do subarktické tundry. Stačí zajet do Krkonoš.

4. Jihočeský Stonehenge

Holašovický kruh tvoří 25 obřích kamenů, poskládaných do kruhu o průměru 30 metrů, a místní mu přezdívají jihočeský Stonehenge. Podle psychotroniků má údajně nejsilnější energii ze všech tuzemských megalitů postavených člověkem.

5. Česká Sibiř

Česká Sibiř se nachází mezi Miličínem a Voticemi. Své pojmenování tato oblast získala kvůli drsným klimatickým podmínkám. Zima je tam delší a tužší než v širokém okolí.

6. Balaton u Nového Hrozenkova

Nemusíte do Maďarska, abyste se dostali k Balatonu. Umělé jezero poblíž spojovací silnice mezi Novým Hrozenkovem a Karolinkou je obklopené podobnými plážemi i nezbytným zázemím. "Český Balaton" - tak se ale přezdívá i Máchovu jezeru.

7. Český Windsor

Zámek Hluboká byl postaven ve stylu tudorovské gotiky podle vzoru anglického královského zámku Windsor, a tak se můžete rázem ocitnout v Anglii, stačí si zajet kousek od Českých Budějovic.

8. Stepní krajina na Vysočině

Téměř jako na safari se můžete cítit i na Třebíčsku. Extrémně teplé klima panuje v národní přírodní rezervaci Mohelenská hadcová step. Daří se tam tak teplomilným trávníkům a hadcovým borům.

9 . Do pralesa

Amazonský prales sice nemáme, ale jeho iluzi vám nastíní i Boubínský prales na Šumavě. Tamní Naučná stezka má necelé čtyři kilometry a nachází na ní celkem osm zastávkových míst. Vydejte se do pralesa.

10. Jezera jako v Norsku

Pokud se chcete alespoň chvíli cítit jako v krásné přírodě na severu Evropy. Navštivte na Šumavě i průzračná ledovcová jezera. Najde jich tam rovnou pět - Černé, Čertovo, Prášilské, Plešné a jezero Laka.

Loading...
Témata: cestování | Příroda
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejkrásnější středověký komiks u nás se ukrývá na zámku v Jindřichově…

11.08.2019 14:05 Dnešní zámek, původně gotický hrad, v Jindřichově Hradci byl založen již na počátku 13. století na…

Výstupový chodník na Sněžku se opět otevře, další omezení bude v září

19.07.2019 09:37 Od dneška od 14:00 bude opět obousměrně otevřený turistický chodník z Růžové hory na Sněžku v úseku…

Pozor v Krkonoších. Sestup ze Sněžky řetězovou cestou je ode dneška uzavřen

15.07.2019 10:59 V Krkonoších dnes začal platit zákaz sestupu ze Sněžky takzvanou řetězovou cestou, která vede po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama