Po čem léta chodily pražské žirafy?

Praha – V ZOO Praha zahájili v soboru odpoledne výstavu Po čem chodí žirafy, kterou můžete navštívit v Galerii Gočár. Budete překvapení, po čem tato úžasná zvířata v pražské zoologické zahradě chodila.

Přidejte svůj názor

FOTO 1 – Ve výběhu žiraf v pražské zoo byly objeveny nečekané nálezy. Jejich výstavu zahájí Zoo Praha v sobotu 21. června. Foto: Martin Smrček, Zoo Praha

Na začátku stál záměr vyčistit pomocí detektorů výběh žiraf u Afrického domu od nežádoucích kovových předmětů. Nálezy byly nakonec natolik překvapující, že vydaly na celou výstavu.

„Kromě nejrůznějších mincí, šperků a knoflíků si budou moci návštěvníci prohlédnout i jednu učiněnou raritu – germánskou samostřílovou sponu, která pochází pravděpodobně ze 4. století po Kristu," uvedla autorka výstavy Romana Anděrová.

Výstava byla zahájena tuto sobotu při příležitosti Mezinárodního dne žiraf. Vstup do Galerie Gočár, která se nachází v areálu zoologické zahrady, je zdarma. Výstava zde bude ke zhlédnutí až do konce srpna. Nálezy budou následně předány do sbírek Muzea hl. m. Prahy.

Témata: ZOO Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama