Desetibojař Šebrle se stane patronem znovuotevřeného želvího pavilonu

Praha – Loni na jaře pražskou zoologickou zahradu zasáhly povodně, které notně poničili dolní část areálu. Po roce bude zpřístupněn Pavilon velkých želv a jeho otevření se ponese ve velkém stylu.

Přidejte svůj názor

Obyvateli Pavilonu velkých želv jsou želvy obrovské a sloní, dále pak varani a malé druhy želv. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

V pátek bude otevřen Pavilon velkých želv, který byl zasažen loňskou povodní. Dostalo se mu nového kabátu a nového informačního systému.

U znovuotevření, které je plánováno na 14.00 hodin, se stanou patrony pavilonu a kmotry letošních želvích mláďat Miss 2013 a Miss desetiletí Gabriela Kratochvílová a olympijský vítěz a mistr světa i Evropy v desetiboji Roman Šebrle.

V pavilonu si můžete prohlédnout nejen želvy sloní a obrovské, ale také expozici s mláďaty varanů komodských a želví školku s želvami pardálími, egyptskými, tuniskými.

A protože je pátek 27. června také posledním dnem tohoto školního roku, vedení pražské zoo myslelo i na školáčky. Všichni jedničkáři z předmětu o přírodě (prvouky, přírodovědy, přírodopisu, biologie) budou mít tento den vstup do zoo za symbolickou 1 korunu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama