Desetibojař Šebrle se stane patronem znovuotevřeného želvího pavilonu

Praha – Loni na jaře pražskou zoologickou zahradu zasáhly povodně, které notně poničili dolní část areálu. Po roce bude zpřístupněn Pavilon velkých želv a jeho otevření se ponese ve velkém stylu.

Přidejte svůj názor

Obyvateli Pavilonu velkých želv jsou želvy obrovské a sloní, dále pak varani a malé druhy želv. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

V pátek bude otevřen Pavilon velkých želv, který byl zasažen loňskou povodní. Dostalo se mu nového kabátu a nového informačního systému.

U znovuotevření, které je plánováno na 14.00 hodin, se stanou patrony pavilonu a kmotry letošních želvích mláďat Miss 2013 a Miss desetiletí Gabriela Kratochvílová a olympijský vítěz a mistr světa i Evropy v desetiboji Roman Šebrle.

V pavilonu si můžete prohlédnout nejen želvy sloní a obrovské, ale také expozici s mláďaty varanů komodských a želví školku s želvami pardálími, egyptskými, tuniskými.

A protože je pátek 27. června také posledním dnem tohoto školního roku, vedení pražské zoo myslelo i na školáčky. Všichni jedničkáři z předmětu o přírodě (prvouky, přírodovědy, přírodopisu, biologie) budou mít tento den vstup do zoo za symbolickou 1 korunu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lyžaři obsadili horská střediska, sněhové podmínky jsou ideální

13.01.2019 17:47 Dostatek sněhu vylákal o víkendu na české a moravské hory desetitisíce lyžařů. Hlavně v sobotu…

Vesmírná raketa? Hrad Roupov skrývá unikátní tajemství

12.01.2019 21:22 Aktualizováno Málo známé zříceniny hradu Roupov všeobecně nepřitahují velkou pozornost, ovšem kdo do těchto míst…

Tisíce lyžařů vyrazily na hory, v Bedřichově auta ucpala silnice

06.01.2019 19:33 Čerstvý sníh z posledních dní o víkendu přilákal do hor v Česku mnoho lyžařů. Třeba v Bedřichově v…

Hory před koncem roku zaplnili lyžaři, někde jsou fronty u vleků

30.12.2018 17:38 Horská střediska v Česku zaplnily tisíce lyžařů, kteří zde chtějí strávit konec roku. Na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama