Babiččino údolí nabídne Mlynářské slavnosti

Česká Skalice – Areál Rudrova mlýna v Ratibořicích – Babiččině údolí bude patřit v neděli 29. června a o následujícím víkendu, 5. a 6. července, našim předkům.

Přidejte svůj názor

Babiččino údolí. Foto: Honza Groh

Díky Správě státního zámku Ratibořice ve spolupráci s Folklorním souborem Barunka z České Skalice a „Posezením na mlejně" máte příležitost nahlédnout do minulosti. Celý program nabízí různé selské a cechovní oslavy, které dříve obohacovali všední život našich předků.

Mlynářské slavnosti nabízejí velmi bohatý program, který je plný písní a tance, které doprovodí dobové nástroje. Návštěvníci mají příležitost slyšet zvuk nechanické harfy, niněry a dud.

V Babiččině údolí se také můžete přesvědčit, že není chleba jako chleba. Součástí programu je vyhlášení soutěže o nejlepší Ratibořický bochník s ochutnávkou chlebů regionálních pekařství.

Mlynářské slavnosti budou probíhat v Babiččině údolí 29. června a 5. a 6. července.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

České středohoří aneb toulky krajinou dávných hradů

21.10.2018 22:02 Aktualizováno Poslední slunečné dny lákají mnoho turistů k toulkám hřejivě zbarvenou krajinou. Komu nestačí…

Tajuplný hrad Zvíkov ukrývá tajemství, které v Česku nemá obdoby

20.10.2018 20:18 Aktualizováno Zcela právem je hrad Zvíkov označován za jeden ze skvostů gotické hradní architektury u nás. Byť se…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama