V pražské zoo se rýžuje zlato

Praha – Chtěli jste si někdy vyzkoušet, jak náročné je rýžování zlata, ale neměli jste příležitost? Nově si tuto zkušenost můžete zažít v pražské zoologické zahradě, která otevřela „rýžoviště zlata“.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zlatá horečka v pražské zoo. Foto: František Tymr, Zoo Praha

V blízkosti Galerie minerálů a fosilií Geosvět je od pátečního dne možné rýžovat zlato. Pro návštěvníky jsou připraveny rýžovací žlaby, představující koryto americké zlatonosné řeky Klondike, díky které propukla zlatá horečka koncem 19. století. V Zoo Praha si můžete vypůjčit rýžovací pánev a po krátkém zaškolení vyzkoušet i štěstí. Když nějaké úlovky najdete, odnesete si je na památku.

V neděli 6. července pak se zoo zavítáte do Severní Ameriky mezi indiány. Blízko rozhledny Obora vyroste indiánské týpí, kde si malí i velcí vyzkouší indiánské hry a prohlédnou si typické nástroje původních obyvatel nového světa.

Ve stejný den od 13.00 hodin se pak můžete těšit i na křest letošního mláděte ve stádě bizonů.

Témata: ZOO Praha
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

České středohoří aneb toulky krajinou dávných hradů

21.10.2018 22:02 Aktualizováno Poslední slunečné dny lákají mnoho turistů k toulkám hřejivě zbarvenou krajinou. Komu nestačí…

Tajuplný hrad Zvíkov ukrývá tajemství, které v Česku nemá obdoby

20.10.2018 20:18 Aktualizováno Zcela právem je hrad Zvíkov označován za jeden ze skvostů gotické hradní architektury u nás. Byť se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama