Renesanční zámek provoní na pět set květin

Opočno – Renesanční zámek Opočno zve návštěvníky na již pátý ročník akce Svátky s růží. Během následujících tří dnů si tak můžete užít prohlídku státního zámku v doprovodu vůně květinových vazeb.

Přidejte svůj názor

371

Již pátý rok Státní zámek Opočno láká své návštěvníky na sváteční prohlídky zámku provoněné bohatými historickými vazbami ze stovek květin, zejména pak růže, která je dle řecké básnířky Sapfó královnou mezi květinami. Z tohoto důvodu nesměla růže ve vazbách chybět.

Zatímco u ostatních květin se symbolika týkala dané rostliny, symbolika růží se liší dle barvy květu. Když však opomineme to, že krásná žlutá růže dle symboliky má znamenat žárlivost, růže jako taková nejlépe ze všech květin vyjadřuje lásku.

Vzhledem k tomu, že se jedná o pátý ročník Svátků s růží, pořadatelé se rozhodli, že aranžmá bude úzce spjato s pětkou a jejími násobky: zpracují 500 růží v 15 barvách do 50 vazeb, které budou umístěny ve 25 místnostech renesančního zámku.

Provoněné prostory zámku Opočno si užijete od 4. do 6. července.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

České středohoří aneb toulky krajinou dávných hradů

21.10.2018 22:02 Aktualizováno Poslední slunečné dny lákají mnoho turistů k toulkám hřejivě zbarvenou krajinou. Komu nestačí…

Tajuplný hrad Zvíkov ukrývá tajemství, které v Česku nemá obdoby

20.10.2018 20:18 Aktualizováno Zcela právem je hrad Zvíkov označován za jeden ze skvostů gotické hradní architektury u nás. Byť se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama