Zámecká přespávanda hitem českého zámku

Benešov nad Ploučnicí – Na Státním zámku v Benešově nad Ploučnicí nebude o zábavu nouze. Během letních prázdnin se znovu otevře i v noci a nabídne prohlídky doplněné o speciální hosty. A nejen to, na děti čeká i jiný program.

Přidejte svůj názor

Dorůstající Měsíc, ilustrační fotografie

Noční prohlídky

Při sledování oblíbeného večerníčku „O zvířátkách pana Krbce" mnoho malých i velkých zatoužilo zavítat na fiktivní hrad Kulíkov, kde straší nedůtklivý Ruprecht. Ačkoli Benešov nad Ploučnicí není Kulíkov a Ruprechta zde zřejmě také nepotkáte, zdejší strašidla a dobové postavy se na vás moc těší.

Tyto speciální prohlídky nabízí zámek ve čtyřech termínech, během nichž si strašidel užijete „až jéje". Noční prohlídku můžete absolvovat 5. a 19. července a 2. a 16. srpna. První letošní Noční prohlídka kouzelného zámku už je tedy za dveřmi. „Počet míst v jednotlivých prohlídkách je omezen, je proto vhodné se předem objednat," doporučuje kastelán Zdeněk Henig.

Zámecká přespávanda

Státní zámek Benešov nad Ploučnicí ve spolupráci s Rodinným centrem Medvídek připravil na letošní prázdniny novinku pro děti. „Děti budou mít jedinečnou příležitost strávit na zámku noc. Bude pro ně připraven bohatý program a nebude chybět ani noční prohlídka zámku a jeho okolí," zve na zámek Henig a dodává: „Nebude chybět ani opékání zámeckých buřtů či pohádka o Hanušovi, tedy o našem zámeckém strašidle."

Zámecká přespávanda pro děti ve věku od 5 do 12 let se chystá na 5. července a 8. a 29. srpna. Kvůli omezené kapacitě platí, že je nutné místo předem zarezervovat.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kam na výlet o Štědrém dni? Třeba do zoo, botanické nebo útulku

19.12.2018 07:44 Na Štědrý den si lidé mohou prohlédnout některé pražské památky, pobavit se vánočním programem v…

Další skiareály v ČR zahájily sezonu, do hor vyrazily tisíce lidí

16.12.2018 17:20 O víkendu zahájila sezonu další lyžařská střediska v Česku. Do větších skiareálů dorazily až tisíce…

Kam na lyže (nejen v Česku): jistotou zůstávají Krkonoše

14.12.2018 14:55 Blíží se víkend a na mapě lyžařských středisek přibývají zelené tečky, které značí areály v provozu…

Češi vyrazili do hor. Sjezdovky ovládly stovky lyžařů

09.12.2018 18:34 Aktualizováno Stovky lidí si o víkendu nenechaly ujít jednu z prvních možností lyžování v nové sezoně v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama