Vydejte se za švihákem kasuárem a zachráníte duhovou zemi

Jihlava – „Vyhnat“ děti od počítačů není jen tak. Vždy je nutné je něčím zabavit. Jihlavská zoologická zahrada se proto připojila do unikátního projektu České televize – Déčka, který propojuje televizi, internet a hlavně venkovní aktivity.

Přidejte svůj názor

Kasuár

Se Zoo Jihlava můžete zachránit duhu v rámci projektu připraveného Českou televizí – Déčko. Zlý Černobíl se totiž rozhodl, že zničí všechny veselé barvičky a vysílání už bude jen černobílé.

Děti se s rodiči mohou vypravit na cesty a „duhovou zemi" před Černobílem zachránit. Na vybraných místech České republiky naleznou barevné symboly a ty posléze doplní na webové stránky ČT :D. Jeden takový symbol objevíte právě i v Zoo Jihlava. Soutěž probíhá od konce června do konce srpna.

A když už v jihlavské zoologické zahradě budete, nezapomeňte nahlédnout do výběhu v lese nad Australskou farmou. Zde se totiž nově prochází i jednoroční samec vzácného kasuára. Kasuár přilbový je nelétavý pták se zakrnělými křídly a kostěným hřebenem na hlavě, kterým si pomáhá při prodírání se hustým podrostem pralesů v Austrálii a Indonésii.

Témata: Zoo Jihlava
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama