Kunětickou horu rozezní klasika i "popík"

Pardubicko – O každém červencovém víkendu ožije Státní hrad Kunětická hora jinou akcí. Návštěvníci tohoto hradu poblíž Pardubic se mohou těšit na koncerty, ale i na festival řemesel.

Přidejte svůj názor

Kunětická hora
doporučujeme

Hrad hudebníků, takové pojmenování nese první událost, která se během letošních letních prázdnin na Kunětické hoře odehraje. V neděli 6. července na různých místech hradního areálu proběhnou koncerty klasické hudby, na kterých zazní díla od Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Josefa Suka, ale i dalších mistrů v podání několika orchestrů.

Během nedělních koncertů proběhne na nádvoří Kunětické hory celodenní výstava dravých ptáků a loveckých psů spojená s vystoupením trubačů.

Následující víkend bude patřit řemeslníkům. V neděli 13. července se na Kunětickou horu sjedou řemeslníci. Během dne si návštěvníci mohou některé řemeslo ozkusit, například mohou vyzkoušet, jak náročná je práce dráteníka či hrnčíře.

Na hrad v Polabí přijede během třetí červencové neděli i král. Na Kunětické hoře 20. července uvítají návštěvu krále Vladislava Jagellonského, který přijede za svým rádcem, panem Vilémem z Pernštejna. To vše v podání divadelníků.

Červenec zakončí Kunětická hora ve znamení populární hudby. Přijedou sem oblíbení interpreti v rámci třetího zastavení festivalu České hrady. Během pátku a soboty (25.-26.7.) zde vystoupí Tomáš Klus, Mandrage, No Name, Divokej Bill či třeba Xindl X.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejkrásnější středověký komiks u nás se ukrývá na zámku v Jindřichově…

11.08.2019 14:05 Dnešní zámek, původně gotický hrad, v Jindřichově Hradci byl založen již na počátku 13. století na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama