Kunětickou horu rozezní klasika i "popík"

Pardubicko – O každém červencovém víkendu ožije Státní hrad Kunětická hora jinou akcí. Návštěvníci tohoto hradu poblíž Pardubic se mohou těšit na koncerty, ale i na festival řemesel.

Přidejte svůj názor

Kunětická hora

Hrad hudebníků, takové pojmenování nese první událost, která se během letošních letních prázdnin na Kunětické hoře odehraje. V neděli 6. července na různých místech hradního areálu proběhnou koncerty klasické hudby, na kterých zazní díla od Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Josefa Suka, ale i dalších mistrů v podání několika orchestrů.

Během nedělních koncertů proběhne na nádvoří Kunětické hory celodenní výstava dravých ptáků a loveckých psů spojená s vystoupením trubačů.

Následující víkend bude patřit řemeslníkům. V neděli 13. července se na Kunětickou horu sjedou řemeslníci. Během dne si návštěvníci mohou některé řemeslo ozkusit, například mohou vyzkoušet, jak náročná je práce dráteníka či hrnčíře.

Na hrad v Polabí přijede během třetí červencové neděli i král. Na Kunětické hoře 20. července uvítají návštěvu krále Vladislava Jagellonského, který přijede za svým rádcem, panem Vilémem z Pernštejna. To vše v podání divadelníků.

Červenec zakončí Kunětická hora ve znamení populární hudby. Přijedou sem oblíbení interpreti v rámci třetího zastavení festivalu České hrady. Během pátku a soboty (25.-26.7.) zde vystoupí Tomáš Klus, Mandrage, No Name, Divokej Bill či třeba Xindl X.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lyžaři obsadili horská střediska, sněhové podmínky jsou ideální

13.01.2019 17:47 Dostatek sněhu vylákal o víkendu na české a moravské hory desetitisíce lyžařů. Hlavně v sobotu…

Vesmírná raketa? Hrad Roupov skrývá unikátní tajemství

12.01.2019 21:22 Aktualizováno Málo známé zříceniny hradu Roupov všeobecně nepřitahují velkou pozornost, ovšem kdo do těchto míst…

Tisíce lyžařů vyrazily na hory, v Bedřichově auta ucpala silnice

06.01.2019 19:33 Čerstvý sníh z posledních dní o víkendu přilákal do hor v Česku mnoho lyžařů. Třeba v Bedřichově v…

Hory před koncem roku zaplnili lyžaři, někde jsou fronty u vleků

30.12.2018 17:38 Horská střediska v Česku zaplnily tisíce lyžařů, kteří zde chtějí strávit konec roku. Na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama