Na děčínský zámek zavítá nejen Shakespeare, ale i Černý rytíř

Děčín – Děčínský zámek zve na řadu událostí, které pro své prázdninové návštěvníky nachystal. Mezi akcemi jsou neobvyklé prohlídky zámku, ale i několik koncertů.

Zámek Děčín. Foto: Ondřej Koníček

Mimořádné prohlídky

V průběhu července a srpna se můžete těšit čtyřikrát na mimořádné Noční prohlídky, které zaujmou všechny věkové kategorie. Jedná se o hranou prohlídku, která vás zanese do 19. Století, kdy se na děčínském zámku setkali tři evropští panovníci. Na prohlídky (25.7., 8.8., 15.8. a 22.8.) je nutné se předem rezervovat.

Každý den se mohou zejména děti těšit na prohlídky s tajemnou postavou, se kterou poodhalí tajemství českých hradů a zámků a otevřou zatracovanou 13. komnatu. S Černým rytířem zažijete prohlídku plnou tajemna, nástrah i překvapení.

Koncerty

První koncert rozezní zámek v Děčíně již v úterý 8. července, kdy v rámci koncertního cyklu Zámecké podvečery s hudbou 2014 zavítá na zámek mladé těleso z Německa. Během večera uvede notoricky známé, ale i zapomenuté skladby slavných barokních mistrů, například. G. Ph. Telemanna. Koncert Camerata Bachinensis je součástí festivalu Mitte Europa 2014.

Dalším koncertem uvedeného koncertního cyklu bude 14. srpna koncert v děkanském kostele Povýšení sv. Kříže, kde zazní díla klasické hudby od J.S. Bacha, J. Brahmse, F. Mendelssohna-Bertholdy a J. J. Bendy v podání houslistky Ivy Kramperové za doprovodu varhan, za které usedne Pavel Svoboda.

V Růžové zahradě jsou přichystána čtyři Jazzová odpoledne. 13. července a 10. srpna zahraje Old Boys, 27. července Tomáš Kostka Trio a 24. srpna Jazzíček.

Divadlo

Jaká událost by vám neměla utéct, je představení Prodané nevěsty v podání interpretů z Kanady a USA, které se uskuteční v rámci projektu Evropská hudební akademie 2014. Na představení se budou vedle operního ansámblu Univerzity Britské Kolumbie ve Vancouveru podílet také teplické uskupení, Brixiho komorní soubor, Herecké studio a Taneční divadlo a Severočeská filharmonie. Vše se odehraje v prostředí hlavního nádvoří zámku v neděli 20. července.

V sobotu 23. srpna zavítá do zahrad děčínského zámku Činoherák Ústí nad Labem, který zde sehraje první komedii slavného alžbětinského dramatika Williama Shakespeara o zkouškách přátelství i svodech lásky plnou rafinovaných slovních hříček, prudkých citových zvratů a milostných propletenců – Dva páni z Verony.

Další „speciality"

Mimo koncertů je pro vás přichystáno i zábavné odpoledne Premiéra rytířovi Třináctky, což zní honosně. Pivaři v programu však mají jasno - během neděle 13. července bude na děčínském zámku představeno nové pivo Černý rytíř 13°. Pobaví se ale všichni, neb program je připraven pro velké i malé.

Srpen završí 14. ročník Literárního Zarafestu, který byl založen v roce 2001 děčínskými básníky, Radkem Fridrichem a Tomášem Řezníčkem. Stejně jako v předchozích letech se i letos uskuteční v prostředí barokní Růžové zahrady zámku Děčín.

Témata: Zámek Děčín

Právě se děje

reklama