Novinky o "paní kněžně" z Babičky se dozvíte na náchodském zámku

Náchod - Státním zámkem v Náchodě vás provede naprosto nečekaný průvodce. Vzhledem k tomu, že tento průvodcovský host nahlížel na dějiny ze zcela jiného úhlu pohledu, je možné, že se dozvíte nějaké novinky.

Přidejte svůj názor

Státní zámek Náchod

Prohlídky s „Černou paní"

Noční atmosféra zámku nabízí nevšední zážitek sama o sobě. Zcela jiný rozměr tomu pak dá fakt, že vás provede sám kníže Ottavio Piccolomini, který vás seznámí i se svojí manželkou. Na závěr zazní ukázka z renesanční a barokní hudby v podání hudebníků ZUŠ Police nad Metují.

Prohlídky projdou státním zámkem o následujícím víkendu, 11. a 12. července od 21 a 23 hodin. Místo ve výpravě večerní prohlídky s „Černou paní" je nutné si zarezervovat alespoň tři dny předem. Pokud byste si nestihli zajistit místo včas, do konce prázdnin vás provede Ottavio Piccolomini ještě 15. a 16. srpna.

Šerm

Na Státní zámek v Náchodě se můžete přijet podívat i na šermířská vystoupení, na která se můžete těšit hned další víkend, a to 19. a 20. července.

Paní kněžna

Děti se mohou na zámek těšit i během celých prázdnin. Každý den (vyjma pondělků) vychází čtyři prohlídky speciálně určené pro ně. Děti projdou expozicí „Na dvoře vévodském", která se vztahuje k závěru 18. a první polovině 19. století, kdy náchodské panství vlastnil Petr Biron vévoda Kuronský a Zaháňský a jeho dcera Kateřina Vilemína, kterou snad všichni znají jako „paní kněžnu" z románu Babička od Boženy Němcové.

Témata: zámek Náchod
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lyžaři obsadili horská střediska, sněhové podmínky jsou ideální

13.01.2019 17:47 Dostatek sněhu vylákal o víkendu na české a moravské hory desetitisíce lyžařů. Hlavně v sobotu…

Vesmírná raketa? Hrad Roupov skrývá unikátní tajemství

12.01.2019 21:22 Aktualizováno Málo známé zříceniny hradu Roupov všeobecně nepřitahují velkou pozornost, ovšem kdo do těchto míst…

Tisíce lyžařů vyrazily na hory, v Bedřichově auta ucpala silnice

06.01.2019 19:33 Čerstvý sníh z posledních dní o víkendu přilákal do hor v Česku mnoho lyžařů. Třeba v Bedřichově v…

Hory před koncem roku zaplnili lyžaři, někde jsou fronty u vleků

30.12.2018 17:38 Horská střediska v Česku zaplnily tisíce lyžařů, kteří zde chtějí strávit konec roku. Na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama