Novinky o "paní kněžně" z Babičky se dozvíte na náchodském zámku

Náchod - Státním zámkem v Náchodě vás provede naprosto nečekaný průvodce. Vzhledem k tomu, že tento průvodcovský host nahlížel na dějiny ze zcela jiného úhlu pohledu, je možné, že se dozvíte nějaké novinky.

Přidejte svůj názor

Státní zámek Náchod
doporučujeme

Prohlídky s „Černou paní"

Noční atmosféra zámku nabízí nevšední zážitek sama o sobě. Zcela jiný rozměr tomu pak dá fakt, že vás provede sám kníže Ottavio Piccolomini, který vás seznámí i se svojí manželkou. Na závěr zazní ukázka z renesanční a barokní hudby v podání hudebníků ZUŠ Police nad Metují.

Prohlídky projdou státním zámkem o následujícím víkendu, 11. a 12. července od 21 a 23 hodin. Místo ve výpravě večerní prohlídky s „Černou paní" je nutné si zarezervovat alespoň tři dny předem. Pokud byste si nestihli zajistit místo včas, do konce prázdnin vás provede Ottavio Piccolomini ještě 15. a 16. srpna.

Šerm

Na Státní zámek v Náchodě se můžete přijet podívat i na šermířská vystoupení, na která se můžete těšit hned další víkend, a to 19. a 20. července.

Paní kněžna

Děti se mohou na zámek těšit i během celých prázdnin. Každý den (vyjma pondělků) vychází čtyři prohlídky speciálně určené pro ně. Děti projdou expozicí „Na dvoře vévodském", která se vztahuje k závěru 18. a první polovině 19. století, kdy náchodské panství vlastnil Petr Biron vévoda Kuronský a Zaháňský a jeho dcera Kateřina Vilemína, kterou snad všichni znají jako „paní kněžnu" z románu Babička od Boženy Němcové.

Loading...
Témata: zámek Náchod
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Silný vítr zastavil horní úsek lanovky na Sněžku

13.10.2019 11:42 Horní úsek lanové dráhy na Sněžku se dnes ráno kvůli silnému větru nerozjel. Kabinová lanovka na…

Červená Lhota: Slavný český zámek se stal dějištěm krvavé tragédie

06.10.2019 11:45 Půvabný zámek plující na hladině rybníka nezapře svůj původ v zemanské tvrzi. Její počátky spadají…

Zámek Blatná: Vodní pevnost a pohodlná rezidence pro Lva

06.10.2019 08:34 Zámek Blatná, to je především malebný zámek uprostřed rybníka ve stejnojmenném městě v jižních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama