Padesátka historických automobilů projede Čechy

Praha – Českou republikou projede během následujících tří dnů kolona historických automobilů. Třeba účastníci patnáctého ročníku „Retro Prague Historic Rally“ projedou i vaší obcí.

Přidejte svůj názor

Pražský hrad

Na silnicích Prahy, střední a severozápadní části Čech projede na padesát veteránů. Mezi nimi spatříte nádherné předválečné automobily značek Mercedes Benz, Hispano-Suiza, Rolls Royce, Bugatti, Jaguar, Praha, Walter, Aero, ale také poválečné modely československých i zahraničních výrobců.

Na pět desítek historických automobilů můžete spatřit na vlastní oči od pátku 11. do neděle 13. července. Spanilá jízda odstartuje pražskou etapou na nádvoří Strahovského kláštera a doputuje až do Žatce, odkud se následně vydá do Klášterce nad Ohří, na vrcholky Krušných hor, do Jáchymova, Lokte, na Krásný Dvůr a zpět do Prahy.

Vozidla budou rozdělena do třech kategorií dle roku výroby. Posádky pojedou celý víkend podle slepého itineráře a na trati budou plnit nejeden záludný úkol pořadatelů. Tři nejlepší budou v neděli dekorováni na nádvoří Strahovského kláštera.

Témata: Pražský Hrad
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama