Zaorálek popřel samostatnost Tibetu. A výsledek? Do Česka zamíří více turistů z Číny

Praha - Česká republika může využít svou atraktivitu pro turisty a zhodnotit nynější oživení diplomatických vztahů s Čínou k tomu, aby zvýšila počty čínských návštěvníků. Vyplynulo to z dnešního jednání mistryně pro místní rozvoj Věry Jourové (ANO) s čínskými představiteli odpovědnými za cestovní ruch. Do Česka nyní ročně z Číny přijede zhruba 180.000 turistů. ČTK to sdělila mluvčí ministerstva pro místní rozvoj Radka Burketová.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Vláda ČR: Svatopluk Němeček a Lubomír Zaorálek /ČSSD/

Čínští turisté se podle ministryně čím dál více zaměřují na Evropu a patří mezi nejvíce utrácející návštěvníky. Více informací o Česku by se mohlo k obyvatelům Číny dostat přes internet s pomocí čínské státní agentury cestovního ruchu, což bylo dojednáno už v červnu se zástupci čínské vlády.

"Je třeba zintenzivnit i činnosti zastoupení agentury CzechTourism v Šanghaji. Dále je třeba zrychlit a zpružnit poskytování víz k vycestování do České republiky, ideálně zahájit přímé charterové lety Praha - Peking a později pravidelnou přímou linku," řekla Jourová. Úkolem cestovních kanceláří je podle ní připravit nabídku cílenou na čínské turisty.

Dnešního jednání se účastnili mimo jiné zástupci cestovních kanceláří, ministerstva zahraničí nebo Letiště Praha. O podpoře příjezdové turistiky pro Číňany bude ministryně a další čeští zástupci informovat čínskou stranu na konferenci k česko-čínské ekonomické spolupráci, která bude koncem srpna v Praze.

V Praze dnes jednali také představitelé čínských farmaceutických firem podle médií mimo jiné o možnostech dovozu léčivých přípravků z Číny do Česka a do Evropy. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) už po červnové návštěvě Číny řekl, že v českých lázních by se měly léčit čínské děti a do českých center specializované péče by měli jezdit čínští pacienti. Pobyty bude hradit čínská strana.

Česko-čínské vztahy se začínají oživovat poté, co ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) při dubnové návštěvě Pekingu mimo jiné uvedl, že Tibet je neoddělitelnou součástí Číny a Česko nepodporuje jeho samostatnost v jakékoli podobě. Kritici míní, že tuzemská diplomacie tím ustupuje od obhajoby lidských práv, to ale Zaorálek a další představitelé vlády odmítají. Prezident Miloš Zeman řekl, že oceňuje "realistickou politiku nové vlády vůči Číně". Čínu by měl navštívit v říjnu.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lyžaři obsadili horská střediska, sněhové podmínky jsou ideální

13.01.2019 17:47 Dostatek sněhu vylákal o víkendu na české a moravské hory desetitisíce lyžařů. Hlavně v sobotu…

Vesmírná raketa? Hrad Roupov skrývá unikátní tajemství

12.01.2019 21:22 Aktualizováno Málo známé zříceniny hradu Roupov všeobecně nepřitahují velkou pozornost, ovšem kdo do těchto míst…

Tisíce lyžařů vyrazily na hory, v Bedřichově auta ucpala silnice

06.01.2019 19:33 Čerstvý sníh z posledních dní o víkendu přilákal do hor v Česku mnoho lyžařů. Třeba v Bedřichově v…

Hory před koncem roku zaplnili lyžaři, někde jsou fronty u vleků

30.12.2018 17:38 Horská střediska v Česku zaplnily tisíce lyžařů, kteří zde chtějí strávit konec roku. Na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama