Výstava American classic cars láká na legendární veterány

Ostrava – Ještě do konce srpna mají návštěvníci Výstaviště Černá louka v Ostravě možnost vidět originální americké veterány se zdobným naleštěným chromem, s obrovskými motory a prostornými sedadly. Pozornosti jistě neujde ani Cadillac a Buick z doby mafiánského bosse Al Capone.

Přidejte svůj názor

Majitelů amerických vozů u nás v posledních letech přibývá

Na výstavě mohou návštěvníci spatřit kolekci historických automobilů světových značek. Zajímavostí výstavy je navíc srovnání výroby amerických veteránů s výrobou vozů československé a sovětské produkce. Sportovní nadšence jistě potěší i sportovní vozy značek Mustang, Cobra, Corvette a další. Vystaven je také Buick z roku 1954, který jel slavný závod v Jižní Americe. Tou pravou třešničkou na pomyslném dortu je Cadillac z roku 1938, z doby působení největšího mafiánského bosse Al Capone. Vystavených je zde 45 až 50 vozů od roku výroby 1938 až 1980. Zastoupeny jsou všechny velké automobilky, které v uvedených letech produkovaly, ale i méně známé nebo dnes již zaniklé značky. Součástí výstavy American classic cars je také výstava malých modelů aut amerických značek, dobových doplňků i součástí vozů. Pozornosti jistě neujde ani expozice nazvaná Zombie.

Pro návštěvníky je navíc připravená soutěž o hodnotné ceny. Účastníci výstavy American classic cars se mohou totiž zapojit do hlasování o nejkrásnější veterán. Výherce čekají lákavé ceny v podobě víkendového wellness pobytu v hotelu Odra pro 2 osoby s polopenzí, možnost hodinové projížďky vybraným veteránem po Ostravě nebo roční předplatné jediného odborného časopisu v České republice zaměřeného na americká auta Chrom Plameny. Pro děti je pro změnu připravena soutěž zvaná O nejhezčí lego model amerického veterána a soutěž v kreslení. Více informací naleznete na www.cerna-louka.cz.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama