Výstava American classic cars láká na legendární veterány

Ostrava – Ještě do konce srpna mají návštěvníci Výstaviště Černá louka v Ostravě možnost vidět originální americké veterány se zdobným naleštěným chromem, s obrovskými motory a prostornými sedadly. Pozornosti jistě neujde ani Cadillac a Buick z doby mafiánského bosse Al Capone.

Přidejte svůj názor

Majitelů amerických vozů u nás v posledních letech přibývá

Na výstavě mohou návštěvníci spatřit kolekci historických automobilů světových značek. Zajímavostí výstavy je navíc srovnání výroby amerických veteránů s výrobou vozů československé a sovětské produkce. Sportovní nadšence jistě potěší i sportovní vozy značek Mustang, Cobra, Corvette a další. Vystaven je také Buick z roku 1954, který jel slavný závod v Jižní Americe. Tou pravou třešničkou na pomyslném dortu je Cadillac z roku 1938, z doby působení největšího mafiánského bosse Al Capone. Vystavených je zde 45 až 50 vozů od roku výroby 1938 až 1980. Zastoupeny jsou všechny velké automobilky, které v uvedených letech produkovaly, ale i méně známé nebo dnes již zaniklé značky. Součástí výstavy American classic cars je také výstava malých modelů aut amerických značek, dobových doplňků i součástí vozů. Pozornosti jistě neujde ani expozice nazvaná Zombie.

Pro návštěvníky je navíc připravená soutěž o hodnotné ceny. Účastníci výstavy American classic cars se mohou totiž zapojit do hlasování o nejkrásnější veterán. Výherce čekají lákavé ceny v podobě víkendového wellness pobytu v hotelu Odra pro 2 osoby s polopenzí, možnost hodinové projížďky vybraným veteránem po Ostravě nebo roční předplatné jediného odborného časopisu v České republice zaměřeného na americká auta Chrom Plameny. Pro děti je pro změnu připravena soutěž zvaná O nejhezčí lego model amerického veterána a soutěž v kreslení. Více informací naleznete na www.cerna-louka.cz.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krkonoše pokryl led, záchranáři vyzývají k opatrnosti

22.02.2019 19:58 Turistické cesty a běžkařské trasy ve vyšších partiích Krkonoš jsou zledovatělé. Lidé by při túrách…

Teplo přilákalo do českých hor tisíce lidí

17.02.2019 20:52 Teplé a slunečné počasí přilákalo o víkendu na české hory tisíce lyžařů. Teploty přes den stoupaly…

Zámek Konopiště: Gotická pevnost skrývá mnohá tajemství

10.02.2019 18:36 Aktualizováno Zámek Konopiště se nachází ve Středních Čechách na Benešovsku. Leží uprostřed rozsáhlého anglického…

Zámek, který nebyl zámkem. Lednicko-valtický areál ukrývá středověké…

10.02.2019 13:38 Lednicko-valtický areál patří k našim vůbec nejnavštěvovanějším destinacím. Svůj zasloužený zájem a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama