Vyberte čtyřčatům rysa karpatského jména

Chomutov – Podkrušnohorský zoopark v Chomutově pro své návštěvníky připravil velice zajímavou soutěž, kterou by byla škoda minout. Když už zoopark navštívíte, nezapomeňte zavítat ke koňskému výběhu a k výběhu rysa karpatského.

Přidejte svůj názor

Čtyřčata rysa karpatského. Foto: Miroslav Brtnický

Přírůstky v koňském výběhu

V koňských výbězích se budou prohánět hříbata, která se narodila během tohoto léta. Na konci června porodila klisna Gaja shirského koně hříbě a v polovině července pak porodila hříbě klisna českého teplokrevníka Lea.

Malí rysové hledají jména

V květnu přivedla na svět samice rysa karpatského„Princezna", která byla odchycena na Šumavě, čtyřčata. Koťata se nyní už prochází venkovním výběhem. Téměř dva a půl měsíce od narození nemají tři samičky a jeden sameček jména. Podkrušnohorský zoopark vám dává příležitost vymyslet pro koťata jména.

Nápady můžete vkládat na stránkách zooparku a z nejčastěji navrhovaných jmen pak vyberou uživatelé facebooku čtyři hledaná jména. Autoři vítězných návrhů budou pozváni na rysí křtiny a budou obdarováni.

Pohádkové safari

Malí i velcí se mohou těšit na nečekaný zážitek, které pro ně v chomutovském zooparku připravili na večery 8., 9., 15. a 16. srpna. Že při safari projedete kolem volně pobíhajících koní, antilop a dalších zvířat, vás asi sotva nepřekvapí. V zooparku při projížďce Safari expresem i Lokálkou Amálkou se však na safari setkáte s čarodějnicemi, vodníky, čerty či loupežníky.

Se slevou ze zooparku na dovolenou

Od konce července můžete v Podkrušnohorském zooparku soutěžit o poukázku 2.000 korun na dovolenou od cestovky Firo tour. Pokud se budete chtít zúčastnit, stačí odpovědět na soutěžní otázku, kterou se dozvíte při vstupu do areálu. Na její zodpovězení budete mít celou dobu, kterou v zooparku strávíte. Při odchodu soutěžní lístek odevzdáte na pokladně. Každých 14 dní (8. a 22. srpna a 5. září) bude vylosován výherce.

Témata: Zoopark Chomutov
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lyžaři obsadili horská střediska, sněhové podmínky jsou ideální

13.01.2019 17:47 Dostatek sněhu vylákal o víkendu na české a moravské hory desetitisíce lyžařů. Hlavně v sobotu…

Vesmírná raketa? Hrad Roupov skrývá unikátní tajemství

12.01.2019 21:22 Aktualizováno Málo známé zříceniny hradu Roupov všeobecně nepřitahují velkou pozornost, ovšem kdo do těchto míst…

Tisíce lyžařů vyrazily na hory, v Bedřichově auta ucpala silnice

06.01.2019 19:33 Čerstvý sníh z posledních dní o víkendu přilákal do hor v Česku mnoho lyžařů. Třeba v Bedřichově v…

Hory před koncem roku zaplnili lyžaři, někde jsou fronty u vleků

30.12.2018 17:38 Horská střediska v Česku zaplnily tisíce lyžařů, kteří zde chtějí strávit konec roku. Na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama