Jihlavská zoo zve návštěvníky na africkou hudbu a houpací síť u hyen

Jihlava – Do zoologické zahrady v Jihlavě přijede umělecká skupina IYASA ze Zimbabwe, která se představí s programem Africa alive. V zoo si můžete užít i chvíli odpočinku v houpacích sítích.

Přidejte svůj názor

Skupina IYASA ze Zimbabwe

Skupina IYASA ze Zimbabwe

V úterý 5. srpna vás v jihlavské zoo roztančí devítičlenná umělecká skupina IYASA, která do České republiky přijede až ze Zimbabwe. V představení Africa alive Evropanům skupina studentů umělecké školy ze zimbabwského Bulawayo předvede, že i africká kultura má něco do sebe. V programu se propojí tradiční africká hudba a tanec se současným životem v afrických městech a vesnicích.

„Jsme rádi, že můžeme znovu uvítat IYASU v Zoologické zahradě Jihlava a přiblížit tak návštěvníkům dalekou exotiku afrického kontinentu. Zároveň je to taková ochutnávka devátého ročníků festivalu Střípky Afriky aneb Malá Africká konference v novém, který se koná na konci prázdnin," zve do zoo její ředitelka Eliška Kubíková.

Občanské sdružení Derbianus CSAW, které se zabývá záchranou antilopy Derbyho v Senegalu, na tento den zároveň připravilo doprovodný program pro děti. Nemusíte se tak bát, že by se v úterý 5. srpna v jihlavské zoologické zahradě nezabavily. Návštěvou představení skupiny IYASA podpoříte rozvoj umělecké školy, ze které IYASA přijíždějí.

Nová odpočinková zóna

V místě starého sadu vyrostla nová odpočinková zóna. Odpočinout si například v houpacích sítích, piknikových lehátkách a u velkého ohniště s lavicemi teď nově můžete mezi expozicí hyen a australskou farmou.

Témata: Zoo Jihlava
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

České středohoří aneb toulky krajinou dávných hradů

21.10.2018 22:02 Aktualizováno Poslední slunečné dny lákají mnoho turistů k toulkám hřejivě zbarvenou krajinou. Komu nestačí…

Tajuplný hrad Zvíkov ukrývá tajemství, které v Česku nemá obdoby

20.10.2018 20:18 Aktualizováno Zcela právem je hrad Zvíkov označován za jeden ze skvostů gotické hradní architektury u nás. Byť se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama