Zahrada rozzářená svíčkami a didgeridoo na zámku Kratochvíle

Na jihočeském zámku Kratochvíle se děje stále něco. Vedení zámku pro návštěvníky připravilo několik rozlišných kulturních akcí, které ukáží zámek v různém světle.

Přidejte svůj názor

371

Večerní prohlídky

V sobotu 2. srpna je pro návštěvníky zámku Kratochvíle připravena večerní prohlídka zámku. Na procházku renesančními interiéry se v sobotu večer vydá několik výprav s průvodcem. Zámecká zahrada pak naskytne nevídaný pohled, neboť bude nasvícena svíčkami. Pro toho, kdo si neobvyklou atmosféru bude chtít déle vychutnávat, bude otevřena zámecká cukrárna Sloní Bašta.

Koncert dvou hudebníků

Srpen uzavřou na zámku Kratochvíle dvě velké akce. První z nich bude společný koncert Ondřeje Smeykala a britského muzikanta Bear Love. Již potřetí tak renesanční vilu Kratochvíle rozezní zvuk didgeridoo a obřích gongů.

Letos se můžete těšit na novinku. Třetí ročník totiž představí hudebníka Andrewa Begaye, který pochází ze severoamerického kmene Navaho. Begay je výrobcem a hráčem na flétny, skrze jejichž zvuk vypráví příběhy.

Tento koncert na zámku Kratochvíle bude jedním ze zastavení na Výpravě po České republice. Muzikanti se dohromady zastaví na více než patnácti poutavých místech. Na Kratochvíli je uslyšíte 26. srpna.

Hradozámecká noc

Zámek Kratochvíle se spolu s dalšími hrady a zámky zapojuje do celorepublikového projektu Hradozámecká noc. V sobotu 30. srpna se můžete vydat na zámek v noci a projít si potemnělý zámek, nahlédnout do kostela Narození Panny Marie či se podívat na pásmo fotografií, které zachycují obnovu zámku. Celý program pak rozzáří ukázky divadelního souboru PNUTÍ.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lyžaři obsadili horská střediska, sněhové podmínky jsou ideální

13.01.2019 17:47 Dostatek sněhu vylákal o víkendu na české a moravské hory desetitisíce lyžařů. Hlavně v sobotu…

Vesmírná raketa? Hrad Roupov skrývá unikátní tajemství

12.01.2019 21:22 Aktualizováno Málo známé zříceniny hradu Roupov všeobecně nepřitahují velkou pozornost, ovšem kdo do těchto míst…

Tisíce lyžařů vyrazily na hory, v Bedřichově auta ucpala silnice

06.01.2019 19:33 Čerstvý sníh z posledních dní o víkendu přilákal do hor v Česku mnoho lyžařů. Třeba v Bedřichově v…

Hory před koncem roku zaplnili lyžaři, někde jsou fronty u vleků

30.12.2018 17:38 Horská střediska v Česku zaplnily tisíce lyžařů, kteří zde chtějí strávit konec roku. Na…

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama