Zahrada rozzářená svíčkami a didgeridoo na zámku Kratochvíle

Na jihočeském zámku Kratochvíle se děje stále něco. Vedení zámku pro návštěvníky připravilo několik rozlišných kulturních akcí, které ukáží zámek v různém světle.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Večerní prohlídky

V sobotu 2. srpna je pro návštěvníky zámku Kratochvíle připravena večerní prohlídka zámku. Na procházku renesančními interiéry se v sobotu večer vydá několik výprav s průvodcem. Zámecká zahrada pak naskytne nevídaný pohled, neboť bude nasvícena svíčkami. Pro toho, kdo si neobvyklou atmosféru bude chtít déle vychutnávat, bude otevřena zámecká cukrárna Sloní Bašta.

Koncert dvou hudebníků

Srpen uzavřou na zámku Kratochvíle dvě velké akce. První z nich bude společný koncert Ondřeje Smeykala a britského muzikanta Bear Love. Již potřetí tak renesanční vilu Kratochvíle rozezní zvuk didgeridoo a obřích gongů.

Letos se můžete těšit na novinku. Třetí ročník totiž představí hudebníka Andrewa Begaye, který pochází ze severoamerického kmene Navaho. Begay je výrobcem a hráčem na flétny, skrze jejichž zvuk vypráví příběhy.

Tento koncert na zámku Kratochvíle bude jedním ze zastavení na Výpravě po České republice. Muzikanti se dohromady zastaví na více než patnácti poutavých místech. Na Kratochvíli je uslyšíte 26. srpna.

Hradozámecká noc

Zámek Kratochvíle se spolu s dalšími hrady a zámky zapojuje do celorepublikového projektu Hradozámecká noc. V sobotu 30. srpna se můžete vydat na zámek v noci a projít si potemnělý zámek, nahlédnout do kostela Narození Panny Marie či se podívat na pásmo fotografií, které zachycují obnovu zámku. Celý program pak rozzáří ukázky divadelního souboru PNUTÍ.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejkrásnější středověký komiks u nás se ukrývá na zámku v Jindřichově…

11.08.2019 14:05 Dnešní zámek, původně gotický hrad, v Jindřichově Hradci byl založen již na počátku 13. století na…

Výstupový chodník na Sněžku se opět otevře, další omezení bude v září

19.07.2019 09:37 Od dneška od 14:00 bude opět obousměrně otevřený turistický chodník z Růžové hory na Sněžku v úseku…

Právě se děje

Další zprávy

reklama