Jste-li čahoun, do pražské zoo vstoupíte za korunu

Praha - Jak vypadá takový hroch či jiná cizokrajná zvířata, když se nechávají unášet do říše snů, uvidíte v Zoo Praha. Až půjdete do pražské zoologické zahrady, nezapomeňte také na měsíc žiraf, který oslaví 60 let od založení chovu v Zoo Praha.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Chov žiraf v pražské zoo oslaví letos 60. výročí. Od počátku se zde narodilo přes 80 mláďat. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha
doporučujeme

Večerní prohlídky

Vedení zoo přichystalo pro své návštěvníky speciální prohlídky horní části areálu. Každý mají příležitost prohlédnout si pražskou zoo v noci za svitu průvodcovských baterek. Prohlídky vychází každý srpnový pátek a sobotu ve 20.30, 21.00 a 21.30. Místa ve výpravě si raději zarezervujte předem.

„Návštěvníci zjistí, jak tráví noc sloni, jak se ukládají ke spánku žirafy nebo jak aktivují ve večerních hodinách hyeny čabrakové," uvádí Petra Caltová z Oddělení programu a obsahu.

Měsíc žiraf

V letošním roce Zoo Praha oslaví 60 let od založení chovu žiraf. První žirafa Lenka přicestovala z Afriky do Prahy na konci prázdnin v roce 1954. Oslavy Měsíce žiraf přinesou několik akcí, které se budou točit kolem žiraf.

První oslavy jsou naplánované na sobotu 2. srpna v okolí Afrického domu. „Mnoho zajímavostí o životě žiraf se návštěvníci dozvědí mezi 10. a 16. hodinou při pravidelných komentovaných setkáních. Nejmenší návštěvníci se budou moci díky líčení alespoň na chvíli proměnit v žirafu, ti větší si zasoutěžit ve vědomostním kvízu," popisuje sobotní oslavy Caltová.

V průběhu srpna se uskuteční Den s hlavou v oblacích a na závěr Měsíce žiraf přijde na program akce Kolem světa za 1 den.

Na facebookovém profilu Žirafy v Zoo Praha pak můžete soutěžit odpovídáním na kvízové otázky každý týden a poslat selfie od Afrického domu. Na vítěze čeká odměna v podobě prohlídky zázemí pavilonu žiraf i jeho obyvatel.

Srpnová pondělí budou v pražské zoo pro dlouhány. Ženy, které měří přes 185 cm, a muži nad 200 cm mají vstup za pouhou jednu korunu.

Loading...
Témata: ZOO Praha
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrad Kost vydal tajemství. Je mnohem starší, než se uvádělo?

06.12.2019 10:03 Hrad Kost na Jičínsku je pravděpodobně téměř o 100 let starší, než se uvádí. Archeologové při…

Temné tajemství české historie: Byla kamenná hradní věž domovem sirotků?

30.11.2019 21:06 Aktualizováno Malebná zřícenina Sirotčího hrádku patří k neodmyslitelným dominantám Pálavských vrchů. Bělošedé…

Zámek Humprecht: Proč jeho věž zdobí namísto kříže půlměsíc?

29.11.2019 09:59 Raně barokní zámeček Humprecht je pojmenovaný po svém zakladateli, hraběti Janu Humprechtu…

Záhadné valy a hradby u Moravské Třebové. Co zde kdysi stálo?

27.11.2019 21:20 Východně od Moravské Třebové po proudu říčky Třebůvky se nad levým břehem vypíná Radkovské hradisko…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama