Jste-li čahoun, do pražské zoo vstoupíte za korunu

Praha - Jak vypadá takový hroch či jiná cizokrajná zvířata, když se nechávají unášet do říše snů, uvidíte v Zoo Praha. Až půjdete do pražské zoologické zahrady, nezapomeňte také na měsíc žiraf, který oslaví 60 let od založení chovu v Zoo Praha.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Chov žiraf v pražské zoo oslaví letos 60. výročí. Od počátku se zde narodilo přes 80 mláďat. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Večerní prohlídky

Vedení zoo přichystalo pro své návštěvníky speciální prohlídky horní části areálu. Každý mají příležitost prohlédnout si pražskou zoo v noci za svitu průvodcovských baterek. Prohlídky vychází každý srpnový pátek a sobotu ve 20.30, 21.00 a 21.30. Místa ve výpravě si raději zarezervujte předem.

„Návštěvníci zjistí, jak tráví noc sloni, jak se ukládají ke spánku žirafy nebo jak aktivují ve večerních hodinách hyeny čabrakové," uvádí Petra Caltová z Oddělení programu a obsahu.

Měsíc žiraf

V letošním roce Zoo Praha oslaví 60 let od založení chovu žiraf. První žirafa Lenka přicestovala z Afriky do Prahy na konci prázdnin v roce 1954. Oslavy Měsíce žiraf přinesou několik akcí, které se budou točit kolem žiraf.

První oslavy jsou naplánované na sobotu 2. srpna v okolí Afrického domu. „Mnoho zajímavostí o životě žiraf se návštěvníci dozvědí mezi 10. a 16. hodinou při pravidelných komentovaných setkáních. Nejmenší návštěvníci se budou moci díky líčení alespoň na chvíli proměnit v žirafu, ti větší si zasoutěžit ve vědomostním kvízu," popisuje sobotní oslavy Caltová.

V průběhu srpna se uskuteční Den s hlavou v oblacích a na závěr Měsíce žiraf přijde na program akce Kolem světa za 1 den.

Na facebookovém profilu Žirafy v Zoo Praha pak můžete soutěžit odpovídáním na kvízové otázky každý týden a poslat selfie od Afrického domu. Na vítěze čeká odměna v podobě prohlídky zázemí pavilonu žiraf i jeho obyvatel.

Srpnová pondělí budou v pražské zoo pro dlouhány. Ženy, které měří přes 185 cm, a muži nad 200 cm mají vstup za pouhou jednu korunu.

Témata: ZOO Praha
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama