Jste-li čahoun, do pražské zoo vstoupíte za korunu

Praha - Jak vypadá takový hroch či jiná cizokrajná zvířata, když se nechávají unášet do říše snů, uvidíte v Zoo Praha. Až půjdete do pražské zoologické zahrady, nezapomeňte také na měsíc žiraf, který oslaví 60 let od založení chovu v Zoo Praha.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Chov žiraf v pražské zoo oslaví letos 60. výročí. Od počátku se zde narodilo přes 80 mláďat. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Večerní prohlídky

Vedení zoo přichystalo pro své návštěvníky speciální prohlídky horní části areálu. Každý mají příležitost prohlédnout si pražskou zoo v noci za svitu průvodcovských baterek. Prohlídky vychází každý srpnový pátek a sobotu ve 20.30, 21.00 a 21.30. Místa ve výpravě si raději zarezervujte předem.

„Návštěvníci zjistí, jak tráví noc sloni, jak se ukládají ke spánku žirafy nebo jak aktivují ve večerních hodinách hyeny čabrakové," uvádí Petra Caltová z Oddělení programu a obsahu.

Měsíc žiraf

V letošním roce Zoo Praha oslaví 60 let od založení chovu žiraf. První žirafa Lenka přicestovala z Afriky do Prahy na konci prázdnin v roce 1954. Oslavy Měsíce žiraf přinesou několik akcí, které se budou točit kolem žiraf.

První oslavy jsou naplánované na sobotu 2. srpna v okolí Afrického domu. „Mnoho zajímavostí o životě žiraf se návštěvníci dozvědí mezi 10. a 16. hodinou při pravidelných komentovaných setkáních. Nejmenší návštěvníci se budou moci díky líčení alespoň na chvíli proměnit v žirafu, ti větší si zasoutěžit ve vědomostním kvízu," popisuje sobotní oslavy Caltová.

V průběhu srpna se uskuteční Den s hlavou v oblacích a na závěr Měsíce žiraf přijde na program akce Kolem světa za 1 den.

Na facebookovém profilu Žirafy v Zoo Praha pak můžete soutěžit odpovídáním na kvízové otázky každý týden a poslat selfie od Afrického domu. Na vítěze čeká odměna v podobě prohlídky zázemí pavilonu žiraf i jeho obyvatel.

Srpnová pondělí budou v pražské zoo pro dlouhány. Ženy, které měří přes 185 cm, a muži nad 200 cm mají vstup za pouhou jednu korunu.

Témata: ZOO Praha
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teplo přilákalo do českých hor tisíce lidí

17.02.2019 20:52 Teplé a slunečné počasí přilákalo o víkendu na české hory tisíce lyžařů. Teploty přes den stoupaly…

Zámek Konopiště: Gotická pevnost skrývá mnohá tajemství

10.02.2019 18:36 Aktualizováno Zámek Konopiště se nachází ve Středních Čechách na Benešovsku. Leží uprostřed rozsáhlého anglického…

Zámek, který nebyl zámkem. Lednicko-valtický areál ukrývá středověké…

10.02.2019 13:38 Lednicko-valtický areál patří k našim vůbec nejnavštěvovanějším destinacím. Svůj zasloužený zájem a…

Desetitisíce Čechů využily sněhu. Zaplnily lyžařské areály

03.02.2019 20:15 Dětem z několika okresů republiky začaly jarní prázdniny a zimním areálům hlavní sezona, tento…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama