V Jeseníkách se zasekla lanovka, horská služba zachraňovala turisty

Jeseníky - Velká záchranná akce se uskutečnila v sobotu dopoledne na lanovce Šerák v Jeseníkách. Zřejmě kvůli technickým problémům se zařízení zastavilo a záchranáři museli z kabin evakuovat zhruba 20 lidí, řekl agentuře Mediafax náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.

Přidejte svůj názor

Lanovka na Šerák
doporučujeme

Provozovatel událost ihned ohlásil horské službě. Díky pěknému počasí nebyli turisté nijak ohroženi, nevznikl ani žádný problém ohledně zdravotního stavu. "Vzhledem k tomu, že máme stanici bezprostředně u lanovky, tak se takovéto události dozvídáme jako první," řekl Klimeš.

Strážci hor ve spolupráci s hasiči evakuovali z lanové dráhy pomocí lanových systémů na dvě desítky turistů. Nikdo se při události nezranil.

„Náš tým použil terénní čtyřkolku, aby se lépe dostal do náročného terénu. Na místě jsme okamžitě začali se záchrannými pracemi,“ uvedl dále náčelník Horské služby Jeseníky. Záchranáři pak za pomoci lanové techniky postupně spustili ze sedaček deset návštěvníků hor. Dalších sedm turistů z lanovky pomohli evakuovat i členové Hasičského záchranného sboru.

„Vzhledem k tomu, že tento víkend je hezky, tak jsme nemuseli bojovat s nepřízní počasí, akce proběhla rychle a nikdo nebyl zraněn. Například silný vítr by nám záchranné práce velice ztížil, ale i na takové situace jsme vycvičeni a perfektně připraveni,“ dodal Klimeš.

Loading...
Témata: hory | krimi
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zbiroh: Středověký hrad ve službách armád II. světové války

10.11.2019 19:13 Středověký kamenný hrad zde vznikl již během první poloviny 13. století. Zbiroh tak patří mezi…

Silný vítr zastavil horní úsek lanovky na Sněžku

13.10.2019 11:42 Horní úsek lanové dráhy na Sněžku se dnes ráno kvůli silnému větru nerozjel. Kabinová lanovka na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama