V Jeseníkách se zasekla lanovka, horská služba zachraňovala turisty

Jeseníky - Velká záchranná akce se uskutečnila v sobotu dopoledne na lanovce Šerák v Jeseníkách. Zřejmě kvůli technickým problémům se zařízení zastavilo a záchranáři museli z kabin evakuovat zhruba 20 lidí, řekl agentuře Mediafax náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.

Přidejte svůj názor

Lanovka na Šerák

Provozovatel událost ihned ohlásil horské službě. Díky pěknému počasí nebyli turisté nijak ohroženi, nevznikl ani žádný problém ohledně zdravotního stavu. "Vzhledem k tomu, že máme stanici bezprostředně u lanovky, tak se takovéto události dozvídáme jako první," řekl Klimeš.

Strážci hor ve spolupráci s hasiči evakuovali z lanové dráhy pomocí lanových systémů na dvě desítky turistů. Nikdo se při události nezranil.

„Náš tým použil terénní čtyřkolku, aby se lépe dostal do náročného terénu. Na místě jsme okamžitě začali se záchrannými pracemi,“ uvedl dále náčelník Horské služby Jeseníky. Záchranáři pak za pomoci lanové techniky postupně spustili ze sedaček deset návštěvníků hor. Dalších sedm turistů z lanovky pomohli evakuovat i členové Hasičského záchranného sboru.

„Vzhledem k tomu, že tento víkend je hezky, tak jsme nemuseli bojovat s nepřízní počasí, akce proběhla rychle a nikdo nebyl zraněn. Například silný vítr by nám záchranné práce velice ztížil, ale i na takové situace jsme vycvičeni a perfektně připraveni,“ dodal Klimeš.

Témata: hory | krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zámek Konopiště: Gotická pevnost skrývá mnohá tajemství

10.02.2019 18:36 Aktualizováno Zámek Konopiště se nachází ve Středních Čechách na Benešovsku. Leží uprostřed rozsáhlého anglického…

Zámek, který nebyl zámkem. Lednicko-valtický areál ukrývá středověké…

10.02.2019 13:38 Lednicko-valtický areál patří k našim vůbec nejnavštěvovanějším destinacím. Svůj zasloužený zájem a…

Desetitisíce Čechů využily sněhu. Zaplnily lyžařské areály

03.02.2019 20:15 Dětem z několika okresů republiky začaly jarní prázdniny a zimním areálům hlavní sezona, tento…

Kam vyrazit za památkami? Jihočeské chlouby mají otevřeno i v zimě

27.01.2019 07:30 Jižní Čechy patří nepochybně k nejkrásnějším částem naší republiky. Svědčí o tom i fakt, že se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama