V Jeseníkách se zasekla lanovka, horská služba zachraňovala turisty

Jeseníky - Velká záchranná akce se uskutečnila v sobotu dopoledne na lanovce Šerák v Jeseníkách. Zřejmě kvůli technickým problémům se zařízení zastavilo a záchranáři museli z kabin evakuovat zhruba 20 lidí, řekl agentuře Mediafax náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.

Přidejte svůj názor

Lanovka na Šerák

Provozovatel událost ihned ohlásil horské službě. Díky pěknému počasí nebyli turisté nijak ohroženi, nevznikl ani žádný problém ohledně zdravotního stavu. "Vzhledem k tomu, že máme stanici bezprostředně u lanovky, tak se takovéto události dozvídáme jako první," řekl Klimeš.

Strážci hor ve spolupráci s hasiči evakuovali z lanové dráhy pomocí lanových systémů na dvě desítky turistů. Nikdo se při události nezranil.

„Náš tým použil terénní čtyřkolku, aby se lépe dostal do náročného terénu. Na místě jsme okamžitě začali se záchrannými pracemi,“ uvedl dále náčelník Horské služby Jeseníky. Záchranáři pak za pomoci lanové techniky postupně spustili ze sedaček deset návštěvníků hor. Dalších sedm turistů z lanovky pomohli evakuovat i členové Hasičského záchranného sboru.

„Vzhledem k tomu, že tento víkend je hezky, tak jsme nemuseli bojovat s nepřízní počasí, akce proběhla rychle a nikdo nebyl zraněn. Například silný vítr by nám záchranné práce velice ztížil, ale i na takové situace jsme vycvičeni a perfektně připraveni,“ dodal Klimeš.

Témata: hory | krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama