Obdivovatelé železnice pozor – speciální vlak v jižních Čechách

Jižní Čechy – Milovníci železnice si zajisté nenechají ujít akci na kolejích. Kinematovlak přijel do Jižních Čech a přivezl putovní výstavu snímků i několik filmů ve speciálně upraveném vagonu.

Přidejte svůj názor

371

Jižní Čechy v následujícím měsíci projede speciální vlaková souprava. Mezi lákadly nabízí výstavu snímků z českokrumlovského Fotoateliéru Seidel, která připomíná sto let od vypuknutí první světové války.

„Výstava vychází z tvorby Fotoateliéru Seidel v letech 1914 až 1918. Ukazuje fotografie rekrutů i vojáků vracejících se z fronty domů na krátkou dovolenou. Návštěvníci také uvidí, jak lidé uctili památku svých kamarádů, otců, synů a přátel v rodné obci v podobě pomníků padlých a nezvěstných," uvádí vedoucí fotoateliéru Petr Hudičák.

Výstavu můžete doplnit i vy. Pokud doma najdete něco po vašem předkovi, který byl na frontě, můžete předměty či fotografie zapůjčit.

V jednom z vagónů se můžete pohodlně usadit a nechat se unášet filmy, mezi nimiž je dokument Včely letěly krásně, po kterém je pojmenovaná expozice. Děti si zajisté oblíbí promítání večerníčků a krátkých animovaných filmů a nenechají si ujít ani herní Vláček Hráček.

Do kinematovlaku je vstup zdarma. Svojí pouť začal tento vlak v Jindřichově Hradci, odkud putoval do Tábora. Do 4 srpna bude v Písku a pak vyrazí směr Volary, Horní Planá, Český Krumlov a cestu zakončí na konci srpna v Českých Budějovicích.

Témata: Vlaky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lyžaři obsadili horská střediska, sněhové podmínky jsou ideální

13.01.2019 17:47 Dostatek sněhu vylákal o víkendu na české a moravské hory desetitisíce lyžařů. Hlavně v sobotu…

Vesmírná raketa? Hrad Roupov skrývá unikátní tajemství

12.01.2019 21:22 Aktualizováno Málo známé zříceniny hradu Roupov všeobecně nepřitahují velkou pozornost, ovšem kdo do těchto míst…

Tisíce lyžařů vyrazily na hory, v Bedřichově auta ucpala silnice

06.01.2019 19:33 Čerstvý sníh z posledních dní o víkendu přilákal do hor v Česku mnoho lyžařů. Třeba v Bedřichově v…

Hory před koncem roku zaplnili lyžaři, někde jsou fronty u vleků

30.12.2018 17:38 Horská střediska v Česku zaplnily tisíce lyžařů, kteří zde chtějí strávit konec roku. Na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama