Obdivovatelé železnice pozor – speciální vlak v jižních Čechách

Jižní Čechy – Milovníci železnice si zajisté nenechají ujít akci na kolejích. Kinematovlak přijel do Jižních Čech a přivezl putovní výstavu snímků i několik filmů ve speciálně upraveném vagonu.

Přidejte svůj názor

371

Jižní Čechy v následujícím měsíci projede speciální vlaková souprava. Mezi lákadly nabízí výstavu snímků z českokrumlovského Fotoateliéru Seidel, která připomíná sto let od vypuknutí první světové války.

„Výstava vychází z tvorby Fotoateliéru Seidel v letech 1914 až 1918. Ukazuje fotografie rekrutů i vojáků vracejících se z fronty domů na krátkou dovolenou. Návštěvníci také uvidí, jak lidé uctili památku svých kamarádů, otců, synů a přátel v rodné obci v podobě pomníků padlých a nezvěstných," uvádí vedoucí fotoateliéru Petr Hudičák.

Výstavu můžete doplnit i vy. Pokud doma najdete něco po vašem předkovi, který byl na frontě, můžete předměty či fotografie zapůjčit.

V jednom z vagónů se můžete pohodlně usadit a nechat se unášet filmy, mezi nimiž je dokument Včely letěly krásně, po kterém je pojmenovaná expozice. Děti si zajisté oblíbí promítání večerníčků a krátkých animovaných filmů a nenechají si ujít ani herní Vláček Hráček.

Do kinematovlaku je vstup zdarma. Svojí pouť začal tento vlak v Jindřichově Hradci, odkud putoval do Tábora. Do 4 srpna bude v Písku a pak vyrazí směr Volary, Horní Planá, Český Krumlov a cestu zakončí na konci srpna v Českých Budějovicích.

Témata: Vlaky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama