Cimrmanův Lijavec na nádvoří zámku

Zámek Krásný Dvůr přichystal pro své hosty na měsíc srpen několik událostí. Nabízí výstavu, papírohrátky a divadelní představení v atmosféře zámeckého nádvoří.

Přidejte svůj názor

371

Papírohrátky

Následující víkend bude na zámku Krásný Dvůr ve znamení papíru. Čeká vás výtvarné léto, kdy se pod dohledem lektorky Ireny Štyrandové naučíte při workshopech pro malé i velké vyrábět vlastnoručně papír a plastiku z papíroviny. S papírem si na zámku pohrajete ve dnech 9. a 10. srpna.

Až si užijete dosyta papírohrátek, můžete navštívit výstavu na téže téma. Zámek Krásný Dvůr v současné době ve výstavní síni v přízemí zámku vystavuje Výstavu ručního papíru Ireny Štyrandové a voskové batiky Lindy Kaplanové. Výstava zde bude k nahlédnutí až do 24. srpna.

Jára Cimrman

Nádvoří zámku přivítá v sobotu 23. srpna divadelní soubor TRUS, tedy Trnovskou Uměleckou Společnost, která se specializuje na cimrmanovské hry. V podání soboru (s laskavým svolením mistrů Svěráka a Smoljaka) uvidíte legendární divadelní hru Lijavec divadla Járy Cimrmana.

Hradozámecká noc

Zámek Krásný Dvůr se zapojí do celorepublikové události Hradozámecké noci, která proběhne poslední srpnovou sobotu na řadě hradů a zámků. Na zámku Krásný Dvůr se můžete těšit na historií inspirované divadelní představení Humprecht Jan, trable barokního kavalíra.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama