Cimrmanův Lijavec na nádvoří zámku

Zámek Krásný Dvůr přichystal pro své hosty na měsíc srpen několik událostí. Nabízí výstavu, papírohrátky a divadelní představení v atmosféře zámeckého nádvoří.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Papírohrátky

Následující víkend bude na zámku Krásný Dvůr ve znamení papíru. Čeká vás výtvarné léto, kdy se pod dohledem lektorky Ireny Štyrandové naučíte při workshopech pro malé i velké vyrábět vlastnoručně papír a plastiku z papíroviny. S papírem si na zámku pohrajete ve dnech 9. a 10. srpna.

Až si užijete dosyta papírohrátek, můžete navštívit výstavu na téže téma. Zámek Krásný Dvůr v současné době ve výstavní síni v přízemí zámku vystavuje Výstavu ručního papíru Ireny Štyrandové a voskové batiky Lindy Kaplanové. Výstava zde bude k nahlédnutí až do 24. srpna.

Jára Cimrman

Nádvoří zámku přivítá v sobotu 23. srpna divadelní soubor TRUS, tedy Trnovskou Uměleckou Společnost, která se specializuje na cimrmanovské hry. V podání soboru (s laskavým svolením mistrů Svěráka a Smoljaka) uvidíte legendární divadelní hru Lijavec divadla Járy Cimrmana.

Hradozámecká noc

Zámek Krásný Dvůr se zapojí do celorepublikové události Hradozámecké noci, která proběhne poslední srpnovou sobotu na řadě hradů a zámků. Na zámku Krásný Dvůr se můžete těšit na historií inspirované divadelní představení Humprecht Jan, trable barokního kavalíra.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Silný vítr zastavil horní úsek lanovky na Sněžku

13.10.2019 11:42 Horní úsek lanové dráhy na Sněžku se dnes ráno kvůli silnému větru nerozjel. Kabinová lanovka na…

Červená Lhota: Slavný český zámek se stal dějištěm krvavé tragédie

06.10.2019 11:45 Půvabný zámek plující na hladině rybníka nezapře svůj původ v zemanské tvrzi. Její počátky spadají…

Zámek Blatná: Vodní pevnost a pohodlná rezidence pro Lva

06.10.2019 08:34 Zámek Blatná, to je především malebný zámek uprostřed rybníka ve stejnojmenném městě v jižních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama