Cimrmanův Lijavec na nádvoří zámku

Zámek Krásný Dvůr přichystal pro své hosty na měsíc srpen několik událostí. Nabízí výstavu, papírohrátky a divadelní představení v atmosféře zámeckého nádvoří.

Přidejte svůj názor

371

Papírohrátky

Následující víkend bude na zámku Krásný Dvůr ve znamení papíru. Čeká vás výtvarné léto, kdy se pod dohledem lektorky Ireny Štyrandové naučíte při workshopech pro malé i velké vyrábět vlastnoručně papír a plastiku z papíroviny. S papírem si na zámku pohrajete ve dnech 9. a 10. srpna.

Až si užijete dosyta papírohrátek, můžete navštívit výstavu na téže téma. Zámek Krásný Dvůr v současné době ve výstavní síni v přízemí zámku vystavuje Výstavu ručního papíru Ireny Štyrandové a voskové batiky Lindy Kaplanové. Výstava zde bude k nahlédnutí až do 24. srpna.

Jára Cimrman

Nádvoří zámku přivítá v sobotu 23. srpna divadelní soubor TRUS, tedy Trnovskou Uměleckou Společnost, která se specializuje na cimrmanovské hry. V podání soboru (s laskavým svolením mistrů Svěráka a Smoljaka) uvidíte legendární divadelní hru Lijavec divadla Járy Cimrmana.

Hradozámecká noc

Zámek Krásný Dvůr se zapojí do celorepublikové události Hradozámecké noci, která proběhne poslední srpnovou sobotu na řadě hradů a zámků. Na zámku Krásný Dvůr se můžete těšit na historií inspirované divadelní představení Humprecht Jan, trable barokního kavalíra.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lyžaři obsadili horská střediska, sněhové podmínky jsou ideální

13.01.2019 17:47 Dostatek sněhu vylákal o víkendu na české a moravské hory desetitisíce lyžařů. Hlavně v sobotu…

Vesmírná raketa? Hrad Roupov skrývá unikátní tajemství

12.01.2019 21:22 Aktualizováno Málo známé zříceniny hradu Roupov všeobecně nepřitahují velkou pozornost, ovšem kdo do těchto míst…

Tisíce lyžařů vyrazily na hory, v Bedřichově auta ucpala silnice

06.01.2019 19:33 Čerstvý sníh z posledních dní o víkendu přilákal do hor v Česku mnoho lyžařů. Třeba v Bedřichově v…

Hory před koncem roku zaplnili lyžaři, někde jsou fronty u vleků

30.12.2018 17:38 Horská střediska v Česku zaplnily tisíce lyžařů, kteří zde chtějí strávit konec roku. Na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama