Nebaví vás tradiční kulturní akce? Vydejte se za kozama

Český ráj – Nudí-li vás konvenční společenské události, vydejte se koncem tohoto týdne na samotu do Milkovic v Českém ráji a užijte si neobvyklou slavnost Kozí mejdan.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Kulturně-společenská slavnost Kozí mejdan je věnovaná kozám a svobodomyslnému způsobu života. Nenajdete zde prvky komerčních událostí, jako pokladny, ploty ani předem daný program, s sebou si tak můžete zabalit kytaru a zpěvník a podpořit svým umem kulturní program.

Návštěvníci se mohou těšit na bohaté občerstvení, ve kterém však nenajdete masné pokrmy, neboť taková jídla odporují smyslu Kozího mejdanu. Mezi stádem koz a oslů bude připravena muzika, divadlo či autorské čtení.

Letošní slavnost rohatých mečících zvířat v Milkovicích bude zahájena ve čtvrtek 7. srpna a bude pokračovat až do pondělního rána, do 11. srpna. Kdo zde bude chtít strávit více dnů, může přespat ve stanu či v kupce sena, jak vzkazují pořadatelé.

Kozí mejdan pořádá Spolek přátel koz. Lidé, kteří se v tomto uskupení sešli, chovají kozy a osly pro radost, a ne pro maso, jak tomu tak bývá. Mimo Kozího mejdanu nabízejí ekologickou výchovu školním výletům.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama