Nebaví vás tradiční kulturní akce? Vydejte se za kozama

Český ráj – Nudí-li vás konvenční společenské události, vydejte se koncem tohoto týdne na samotu do Milkovic v Českém ráji a užijte si neobvyklou slavnost Kozí mejdan.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Kulturně-společenská slavnost Kozí mejdan je věnovaná kozám a svobodomyslnému způsobu života. Nenajdete zde prvky komerčních událostí, jako pokladny, ploty ani předem daný program, s sebou si tak můžete zabalit kytaru a zpěvník a podpořit svým umem kulturní program.

Návštěvníci se mohou těšit na bohaté občerstvení, ve kterém však nenajdete masné pokrmy, neboť taková jídla odporují smyslu Kozího mejdanu. Mezi stádem koz a oslů bude připravena muzika, divadlo či autorské čtení.

Letošní slavnost rohatých mečících zvířat v Milkovicích bude zahájena ve čtvrtek 7. srpna a bude pokračovat až do pondělního rána, do 11. srpna. Kdo zde bude chtít strávit více dnů, může přespat ve stanu či v kupce sena, jak vzkazují pořadatelé.

Kozí mejdan pořádá Spolek přátel koz. Lidé, kteří se v tomto uskupení sešli, chovají kozy a osly pro radost, a ne pro maso, jak tomu tak bývá. Mimo Kozího mejdanu nabízejí ekologickou výchovu školním výletům.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zbiroh: Středověký hrad ve službách armád II. světové války

10.11.2019 19:13 Středověký kamenný hrad zde vznikl již během první poloviny 13. století. Zbiroh tak patří mezi…

Silný vítr zastavil horní úsek lanovky na Sněžku

13.10.2019 11:42 Horní úsek lanové dráhy na Sněžku se dnes ráno kvůli silnému větru nerozjel. Kabinová lanovka na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama