V Čechových sadech se odehraje Osvícení, Smetanovy roztancují latinskoamerické rytmy

Olomouc – Organizátoři projektu Zaparkuj, který má za úkol oživení olomouckých parků, připravili v prvním srpnovém týdnu hned dvě zajímavé akce pro veřejnost. Ve středu 6. srpna promítnou v Čechových sadech v rámci letního kina legendární horor Stanleyho Kubricka Osvícení, o den později pozvou Olomoučany k tanci i poslechu na Velkou letní salsa a latino tancovačku.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Hororový thriller režiséra Stanleyho Kubricka v hlavní roli s Jackem Nicholsonem podle stejnojmenné knižní předlohy Stephena Kinga si mohou zdarma vychutnat návštěvníci Čechových sadů již ve středu 6. srpna. Projekce napínavého snímku s tíživou atmosférou a znepokojivě dlouhými nájezdy kamery bude zahájena ve 21:30. „Jsme rádi, že po Tarantinově Nespoutaném Djangovi, jehož projekci na Poděbradech navštívilo na tři stovky lidí, můžeme v centru města nabídnout divákům další světovou klasiku," říká Ondřej Martínek, koordinátor projektu. Na místě bude k dispozici také občerstvení a deky k zapůjčení.

Bohatý program plný workshopů známých i méně známých latinskoamerických tanců pod vedením lektorů Akademik sport centra Univerzity Palackého, taneční ukázky a volnou tančírnu slibuje pro změnu Velká letní latino a salsa tancovačka, která se odehraje ve čtvrtek 7. srpna ve Smetanových sadech. „Malí i velcí návštěvníci si budou moci vyzkoušet v rámci workshopů i volné tancovačky energickou kubánskou Salsu, romantickou Bachatu z Dominikánské republiky či smyslný brazilský Zouk. Připraveny budou i ukázky veselého brazilského tance Samba de Gafieira," vypočítává body programu Martínek. Začátek akce je v 18 hodin u altánu ve Smetanových sadech a je také zdarma.

Projekt nazvaný Zaparkuj neboli oživení olomouckých parků je společným projektem Univerzity Palackého v Olomouci, statutárního města Olomouc a Výstaviště Flora Olomouc. Jeho cílem je pořádat v olomouckých parcích a jiných veřejných prostorách nízkonákladové a nízkoprahové akce kulturního, sportovního a společenského charakteru. Více na www.facebook.com/zaparkuj.

Loading...
Témata: olomouc
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrad Kost vydal tajemství. Je mnohem starší, než se uvádělo?

06.12.2019 10:03 Hrad Kost na Jičínsku je pravděpodobně téměř o 100 let starší, než se uvádí. Archeologové při…

Temné tajemství české historie: Byla kamenná hradní věž domovem sirotků?

30.11.2019 21:06 Aktualizováno Malebná zřícenina Sirotčího hrádku patří k neodmyslitelným dominantám Pálavských vrchů. Bělošedé…

Zámek Humprecht: Proč jeho věž zdobí namísto kříže půlměsíc?

29.11.2019 09:59 Raně barokní zámeček Humprecht je pojmenovaný po svém zakladateli, hraběti Janu Humprechtu…

Záhadné valy a hradby u Moravské Třebové. Co zde kdysi stálo?

27.11.2019 21:20 Východně od Moravské Třebové po proudu říčky Třebůvky se nad levým břehem vypíná Radkovské hradisko…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama