V Čechových sadech se odehraje Osvícení, Smetanovy roztancují latinskoamerické rytmy

Olomouc – Organizátoři projektu Zaparkuj, který má za úkol oživení olomouckých parků, připravili v prvním srpnovém týdnu hned dvě zajímavé akce pro veřejnost. Ve středu 6. srpna promítnou v Čechových sadech v rámci letního kina legendární horor Stanleyho Kubricka Osvícení, o den později pozvou Olomoučany k tanci i poslechu na Velkou letní salsa a latino tancovačku.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Hororový thriller režiséra Stanleyho Kubricka v hlavní roli s Jackem Nicholsonem podle stejnojmenné knižní předlohy Stephena Kinga si mohou zdarma vychutnat návštěvníci Čechových sadů již ve středu 6. srpna. Projekce napínavého snímku s tíživou atmosférou a znepokojivě dlouhými nájezdy kamery bude zahájena ve 21:30. „Jsme rádi, že po Tarantinově Nespoutaném Djangovi, jehož projekci na Poděbradech navštívilo na tři stovky lidí, můžeme v centru města nabídnout divákům další světovou klasiku," říká Ondřej Martínek, koordinátor projektu. Na místě bude k dispozici také občerstvení a deky k zapůjčení.

Bohatý program plný workshopů známých i méně známých latinskoamerických tanců pod vedením lektorů Akademik sport centra Univerzity Palackého, taneční ukázky a volnou tančírnu slibuje pro změnu Velká letní latino a salsa tancovačka, která se odehraje ve čtvrtek 7. srpna ve Smetanových sadech. „Malí i velcí návštěvníci si budou moci vyzkoušet v rámci workshopů i volné tancovačky energickou kubánskou Salsu, romantickou Bachatu z Dominikánské republiky či smyslný brazilský Zouk. Připraveny budou i ukázky veselého brazilského tance Samba de Gafieira," vypočítává body programu Martínek. Začátek akce je v 18 hodin u altánu ve Smetanových sadech a je také zdarma.

Projekt nazvaný Zaparkuj neboli oživení olomouckých parků je společným projektem Univerzity Palackého v Olomouci, statutárního města Olomouc a Výstaviště Flora Olomouc. Jeho cílem je pořádat v olomouckých parcích a jiných veřejných prostorách nízkonákladové a nízkoprahové akce kulturního, sportovního a společenského charakteru. Více na www.facebook.com/zaparkuj.

Témata: olomouc
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama