Hurá na lyže. Tisíce Čechů vyrazily do hor, počasí bylo ideální

Skiareály v Česku o víkendu zaplnili lyžaři, podmínky i počasí byly po dlouhé době ideální nebo velmi dobré. Na své si přišli sjezdaři i běžkaři. Kvůli náporu rekreantů mířících za sportem ale v sobotu dopoledne zkolabovala doprava do hlavních krkonošských středisek Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn a Janské Lázně. Dnes odpoledne pak provoz některých areálů začal ovlivňovat sílící vítr, který do ČR směřuje od západu a podle meteorologů by v dalších hodinách mohl na horách, zejména na severu země, dosáhnout až síly orkánu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Po oba víkendové dny bylo na horách většinou slunečno, teploty okolo nuly a povrch sjezdovek vylepšil sníh, který připadl v týdnu. Například v krkonošských areálech toho využily desetitisíce lyžařů. V Peci pod Sněžkou mohli lidé i na nově otevřenou zábavní trať Funline, na Černohorskou sáňkařskou cestu a v Janských Lázních na snowtubing. Běžkaři měli k dispozici přes 50 kilometrů upravených tratí v okolí Černé a Světlé hory, Pece pod Sněžkou a Velké Úpy.

Zájem o lyžování byl také v Jizerských, Orlických a Krušných horách. Třeba v Čenkovicích lyžovalo o víkendu zhruba 10.000 lidí a podle provozovatelů byly podmínky nejlepší za celou zimu. Na Klínovci bylo lyžařů tolik, že se u lanovek tvořily fronty. Jedna z nich byla navíc dnes odpoledne kvůli sílícímu větru uzavřena. Běžkaři mohli v Krušných horách vyrazit na více než 90 kilometrů tras. Upraveny byly i desítky jizerskohorských běžeckých tratí, i když část Jizerské magistrály obsadili účastníci Jizerské 50.

Naopak na Šumavě běžkaři ideální podmínky kvůli nedostatku přírodního sněhu zatím nemají. Jedinou možnost mají v Německu v Bretterschachtenu, kde je 15 kilometrů upravených stop, nebo na Modravě, Kvildě a Zadově. V okolí Železné Rudy se tratě neudržují. Šumavské sjezdovky ale sjížděly stovky lidí. Například na Špičáku o víkendu bylo asi 2400 lidí. Provozovatelé velkých šumavských středisek se dnes začali připravovat na možné komplikace kvůli blížícímu se orkánu.

Úspěšný víkend mají za sebou také Jeseníky, kde za poslední dva dny napadlo přes 30 centimetrů sněhu a do hor zamířili nejen sjezdaři, ale i skialpinisté, běžkaři, bobisté. Červenohorské sedlo nebo Branná na Šumpersku zaznamenaly nadprůměrnou návštěvnost. Tisíce lidí se vystřídaly o víkendu i na sjezdovkách v Karlově na Bruntálsku.

Výbornou návštěvnost hlásily i další moravské areály jako skicentrum Kohútka u Nového Hrozenkova na Vsetínsku nebo areál Troják na Kroměřížsku. Výborné podmínky k lyžování měli lidé také ve skiareálu Bílá, kde víkend hodnotí provozovatelé jako jeden z nejhezčích v této zimě. Podobně mluvili i provozovatelé zimních středisek na Vysočině, kam dorazily v sobotu a dnes stovky lyžařů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sobota nalákala lyžaře na hory, nedělní počasí je naopak vyhnalo

23.02.2020 16:56 Zájem lyžařů o návštěvu některého z horských středisek v Česku o víkendu negativně poznamenalo…

Češi o víkendu vyrazili na hory. Oteplení lyžaře neodradilo

16.02.2020 18:23 Oteplení zatím lyžaře v Česku od návštěv skiareálů neodradilo, sněhu na sjezdovkách je ještě dost.…

Lyžařské areály zaplavují cyklisté. Sníh taje

02.02.2020 18:10 Provoz lyžařských areálů o víkendu nepříznivě ovlivnilo výrazné oteplení a déšť. Počasí v některých…

Sluníčko lákalo do hor, skiareály zaplnily desítky tisíc lyžařů

26.01.2020 19:44 Slunečné inverzní počasí přilákalo do hor lyžaře i pěší turisty. Velké lyžařské areály mají sněhu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama