Na chalupách objednávají lidé hlavně víkendové pobyty

Při objednávkách zimních a jarních pobytů na chatách a chalupách dávají lidé přednost víkendům, případně prodlouženým víkendy. Týdenní pobyty jsou ve výrazné menšině, což zatím platí i pro období jarních prázdnin. ČTK to řekl Marek Meitner, spolumajitel kroměřížské cestovní agentury Tourtrend, která nabízí pobyty ve stovkách rekreačních zařízení v České republice i zahraničí.

Chatka
doporučujeme

Na základě rozhodnutí vlády mohou lidé ode dneška do 14. února cestovat do vlastních rekreačních objektů a pobývat v nich, avšak pouze členové jedné domácnosti. Pokud se však podle ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka (za ANO) jedná o nájemní vztah, tedy někdo si pronajme chalupu na smlouvu, je to i nyní možné, uvedl ve čtvrtek.

Společnost Tourtrend nyní přijímá objednávky především na léto. "Na zimu a jaro, včetně jarních prázdnin, se lidé ptají, ale dost z toho jsou jenom dotazy a sondování. Některé pobyty vyjdou, ale jsou to většinou víkendy nebo prodloužené víkendy, nejsou to zatím týdenní pobyty. To jsou pobyty, které s prázdninami nemají moc společného. Lidé teď děti stejně většinou mají doma, nevědí, co bude. Cestují nejčastěji pátek, sobota, neděle," řekl Meitner.

Očekává, že vzhledem k omezením přijatým v souvislosti se šířením covidu-19, která mimo jiné ztěžují cesty do zahraničí, by mohla být letošní sezona dobrá, podobně jako ta loňská. Už zájem o zimní a jarní pobyty je podle něj o něco větší než v roce 2020. "Nechci to ale zakřiknout, může se to ještě změnit," uvedl Meitner.

Firma Tourtrend dlouhodobě nabízí pobyty na chatách a chalupách v České republice a na Slovensku. Od loňska i v dalších zahraničních zemích, například Itálii, Rakousku nebo Maďarsku. "Načasování ale bylo špatné. Utrpělo tím i Slovensko, které se až do roku 2020 zvedalo, zesiloval zájem. Loni dost upadl, letos to bude myslím podobné. Naopak zájem o pobyty v Česku se tím pádem zvedá, alespoň loni to tak bylo," řekl Meitner.

Kromě pandemie podle něj může ke zvýšenému zájmu o tuzemské pobyty přispívat i nedávná změna internetové prezentace společnosti a nárůst počtu chalup a chat v její nabídce. "Poskytovatelů ubytování nám hodně přibylo loni, protože ztratili zdroje v podobě různých nadnárodních sítí, třeba Airbnb nebo Booking. Tehdy se dlouho nevědělo, jestli lidé budou moci cestovat mimo Česko a v momentě, kdy se to rozhodlo, už všechny pobyty byly zrušené. Zůstali viset ve vzduchoprázdnu, takže nás oslovovali a nárůst byl," doplnil podnikatel.

Vzhledem k epidemické situaci podle něj jednotliví pronajímatelé rekreačních objektů zástupcům firmy přislíbili, že jejich úklid mezi jednotlivými turnusy bude pečlivější. Řada z nich přitom své chaty a chalupy využívá i k vlastním pobytům.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Menší lyžařské areály v sezoně kvůli koronaviru asi vůbec neotevřou

14.02.2021 19:19 Provozovatelé lyžařských areálů jsou zklamaní, že nemohou od pondělí spustit vleky. Doufali, že…

Jarní prázdniny Češi stráví na lyžích v Bulharsku či u moře v Egyptě

01.02.2021 07:43 Jarní prázdniny, které dnes začínají dětem z 15 okresů, se Češi podle prodejců pobytů chystají…

Spuštění vleků? Podle Blatného není problém, nesmí se ale zvýšit mobilita

22.01.2021 09:58 Z epidemického hlediska ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) nevidí problém ve spuštění vleků,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama