Levný zájezd? Policie obvinila provozovatele Travelsun.cz, prý šidil

Praha - Provozovatel portálu Travelsun.cz nabízel levné zájezdy. Podle jihočeské policie, která kauzu řeší, klienti platili předem, ale dovolené se už nedočkali. Provozovatel tak ošidil 35 lidí o více než půl milionu korun, uvedl Radiožurnál. Firmě hrozí zákaz činnosti a jednateli až tři roky vězení.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Policejní mluvčí Milan Bajcura uvedl, že policisté v souvislosti s případem obvinili jednu fyzickou osobu a jednu právnickou osobou, tedy firmu. "Jedná se konkrétně o prověřování případu legalizace výnosu z trestné činnosti firmy, která se zabývá turistickým ruchem," řekl rozhlasu.

Podle ČRo je zmíněnou firmou pražská společnost Am Basten Ankauf, která portál provozovala, a fyzickou osobou její jednatel Martin Otáhal.

Dle slov klientů portálu požadoval Travelsun.cz zaplacení zájezdu ještě před uzavřením smlouvy. "Zaplatil jsem, ale samozřejmě nepřišlo nic," stěžoval si například jeden ze zákazníků na webu Cestovatel.cz. Travelsun.cz takto údajně připravil o peníze řadu lidí, policii se jich přihlásily desítky.

Jednatel Am Basten Ankauf Otáhal nyní nechtěl vývoj v případu komentovat, ale loni deníku E15 tvrdil, že o portálu vůbec nevěděl, společnost prý založil pro neznámého muže. Podle E15 se Otáhal zakládáním firem zřejmě živí, v obchodním rejstříku totiž figuruje v desítkách firem.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cestovky čekají rekordní rok. Češi se musí připravit na jednu nepříjemnost

30.12.2018 10:42 Chuť Čechů cestovat bude v příštím roce rekordní, očekávají cestovní kanceláře. Trh se zájezdy by…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama