Levný zájezd? Policie obvinila provozovatele Travelsun.cz, prý šidil

Praha - Provozovatel portálu Travelsun.cz nabízel levné zájezdy. Podle jihočeské policie, která kauzu řeší, klienti platili předem, ale dovolené se už nedočkali. Provozovatel tak ošidil 35 lidí o více než půl milionu korun, uvedl Radiožurnál. Firmě hrozí zákaz činnosti a jednateli až tři roky vězení.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Policejní mluvčí Milan Bajcura uvedl, že policisté v souvislosti s případem obvinili jednu fyzickou osobu a jednu právnickou osobou, tedy firmu. "Jedná se konkrétně o prověřování případu legalizace výnosu z trestné činnosti firmy, která se zabývá turistickým ruchem," řekl rozhlasu.

Podle ČRo je zmíněnou firmou pražská společnost Am Basten Ankauf, která portál provozovala, a fyzickou osobou její jednatel Martin Otáhal.

Dle slov klientů portálu požadoval Travelsun.cz zaplacení zájezdu ještě před uzavřením smlouvy. "Zaplatil jsem, ale samozřejmě nepřišlo nic," stěžoval si například jeden ze zákazníků na webu Cestovatel.cz. Travelsun.cz takto údajně připravil o peníze řadu lidí, policii se jich přihlásily desítky.

Jednatel Am Basten Ankauf Otáhal nyní nechtěl vývoj v případu komentovat, ale loni deníku E15 tvrdil, že o portálu vůbec nevěděl, společnost prý založil pro neznámého muže. Podle E15 se Otáhal zakládáním firem zřejmě živí, v obchodním rejstříku totiž figuruje v desítkách firem.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kam utéct před zimou? Cestovky nabízejí nové destinace, exotika zdražila

21.10.2018 12:52 Mezi novinkami cestovních kanceláří na zimní sezonu exotických zájezdů patří letos mj. Katar,…

Není léto? Nevadí. Češi stále více vyrážejí na podzimní dovolené

14.10.2018 13:50 Stále více Čechů vyráží na dovolenou na podzim. Podle portálu dovolena.cz je letos poptávka o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama